Kompatybilność płyty głównej

(Panczek) #1

Witam, posiadam płytę główną asus m4a79xtd evo z procesorem AMD phenom II x6 1070t oraz kartę graficzną his radeom 6850 hd. Chciałbym zmienić kartę graficzną na jakaś lepszą, nie ograniczającą procesora i żeby była kompatybilna z płytą główną. Co byście mi polecili albo jak zobaczyć czy karta jest kompatybilna z płytą główną?

(Panczek) #2

8 gb ramu DDR3-1600 (PC3-12800) Corsair. Karta się już 3 razy spaliła i mocno grzeje. A w tym jest problem ,że nigdzie takiej karty znaleźć nie mogę. A muszę mieć dokładnie taką samą kartę graficzną czy musi być “podobna” czy na jakiej zasadzie to działa?

(Piotrek_20) #3

Nie czytaj postów jacekk90, bo w każdym swoim poście pisze głupoty.

Nie musisz kupować karty takiej samej jak miałeś. Każda ze złączem PCI-Expres x16 będzie pasować.

(Jacekk90) #4

Jeśli chcesz mieć zamontowane 2 karty to muszą mieć takie same procesory. Nazywa się to CrossFire. Mam na myśli że tą kartę, którą masz zostawiasz, a montujesz drugą podobną.

http://allegro.pl/karty-graficzne-pci-e … ing=hd6850

Jak coś się przegrzewa to znaczy, że nie masz dobrego przepływu powietrza w obudowie… Wiatraki o jak największej średnicy zamontuj. W okolicy kart graficznych. Skąd ty ten komputer wziąłeś? Bebechy masz na cacy :wink: tylko pewnie w jakiejś obudowie firmy krzak…

Do takiego sprzętu powinien być mocny zasilacz i obudowa z dobrym przepływem powietrza… Nawet te tanią obudowę za 50zł można przerobić i domontować jakieś wiatraki. Zasilacz ma 500W chociaż? Filtry przepięciowe?!

(Panczek) #5

http://www.komputronik.pl/product/12302 … F096_.html taki sprzęt mam, wszystko w nim śmiga oprócz karty przez którą mam czasem spadki fps’ów

Taka karta by poszła na crossfire? http://tablica.pl/oferta/radeon-hd-6850-gigabyte-ID43iMj.html#ed25e40392

(JNJN) #6

A może zacznij od tego: ile kasy na nią chcesz przeznaczyć i jakie masz wymagania i w co chcesz grać, to koledzy podpowiedzą.

(Panczek) #7

Jakoś max 500zł. Total war rome 2, skyrim, metro last light. Te bardziej wymagające gry ,na których mam znaczne spadki fps;ów.

(Jacekk90) #8

Ta karta jak najbardziej będzie działać w trybie CrossFire.

ale

Doktorku, ten komputer jest chłodzony cieczą :lol: Coś mi się wydaje, że jak on już tą karte wybierze to nie będzie wiedział jak zamontować… Ciekawy jestem czy chłodzi mu wszystkie podzespoły…

Dodane 02.11.2013 (So) 22:41

Do złego nie chcę namawiać, żebyś go sobie nie zepsuł, ale jeśli masz mostek od płyty, CPU i karty podłączone pod te pompe to możesz bez wydawania złotówki sobie FPSów dorobić :wink:

czy-pamiec-ram-bedzie-pasowac-plyty-t551544.html

tu masz napisane jak. Z tą różnicą, że RAM musisz na początku przestawić na niższe taktowanie i dopiero kręcić magistralą.

(Panczek) #9

Doktorku, ten komputer jest chłodzony cieczą :lol: Coś mi się wydaje, że jak on już tą karte wybierze to nie będzie wiedział jak zamontować…? Co masz na myśli nie będzie wiedział jak zamontować?

(Jacekk90) #10

Pisał że mu się grafika “pali” :slight_smile: i to trzy razy. To pewnie karty nie ma podłączonej do tego układu. Warto by wywalić chłodzenie jakie dostanie z kartą i podłączyć pod to wodne… szczególnie jak by kupił jakiś dobry płyn.

Jak ją tylko włoży do gniazda i śrubą przykręci to mu temperatura w obudowie pójdzie w górę mimo to że takie super chłodzenie…