Kompatybilność płyty głównej

Witam, posiadam płytę główną asus m4a79xtd evo z procesorem AMD phenom II x6 1070t oraz kartę graficzną his radeom 6850 hd. Chciałbym zmienić kartę graficzną na jakaś lepszą, nie ograniczającą procesora i żeby była kompatybilna z płytą główną. Co byście mi polecili albo jak zobaczyć czy karta jest kompatybilna z płytą główną?

8 gb ramu DDR3-1600 (PC3-12800) Corsair. Karta się już 3 razy spaliła i mocno grzeje. A w tym jest problem ,że nigdzie takiej karty znaleźć nie mogę. A muszę mieć dokładnie taką samą kartę graficzną czy musi być “podobna” czy na jakiej zasadzie to działa?

Nie czytaj postów jacekk90, bo w każdym swoim poście pisze głupoty.

Nie musisz kupować karty takiej samej jak miałeś. Każda ze złączem PCI-Expres x16 będzie pasować.

Jeśli chcesz mieć zamontowane 2 karty to muszą mieć takie same procesory. Nazywa się to CrossFire. Mam na myśli że tą kartę, którą masz zostawiasz, a montujesz drugą podobną.

http://allegro.pl/karty-graficzne-pci-e … ing=hd6850

Jak coś się przegrzewa to znaczy, że nie masz dobrego przepływu powietrza w obudowie… Wiatraki o jak największej średnicy zamontuj. W okolicy kart graficznych. Skąd ty ten komputer wziąłeś? Bebechy masz na cacy :wink: tylko pewnie w jakiejś obudowie firmy krzak…

Do takiego sprzętu powinien być mocny zasilacz i obudowa z dobrym przepływem powietrza… Nawet te tanią obudowę za 50zł można przerobić i domontować jakieś wiatraki. Zasilacz ma 500W chociaż? Filtry przepięciowe?!

http://www.komputronik.pl/product/12302 … F096_.html taki sprzęt mam, wszystko w nim śmiga oprócz karty przez którą mam czasem spadki fps’ów

Taka karta by poszła na crossfire? http://tablica.pl/oferta/radeon-hd-6850-gigabyte-ID43iMj.html#ed25e40392

A może zacznij od tego: ile kasy na nią chcesz przeznaczyć i jakie masz wymagania i w co chcesz grać, to koledzy podpowiedzą.

Jakoś max 500zł. Total war rome 2, skyrim, metro last light. Te bardziej wymagające gry ,na których mam znaczne spadki fps;ów.

Ta karta jak najbardziej będzie działać w trybie CrossFire.

ale

Doktorku, ten komputer jest chłodzony cieczą :lol: Coś mi się wydaje, że jak on już tą karte wybierze to nie będzie wiedział jak zamontować… Ciekawy jestem czy chłodzi mu wszystkie podzespoły…

Dodane 02.11.2013 (So) 22:41

Do złego nie chcę namawiać, żebyś go sobie nie zepsuł, ale jeśli masz mostek od płyty, CPU i karty podłączone pod te pompe to możesz bez wydawania złotówki sobie FPSów dorobić :wink:

czy-pamiec-ram-bedzie-pasowac-plyty-t551544.html

tu masz napisane jak. Z tą różnicą, że RAM musisz na początku przestawić na niższe taktowanie i dopiero kręcić magistralą.

Doktorku, ten komputer jest chłodzony cieczą :lol: Coś mi się wydaje, że jak on już tą karte wybierze to nie będzie wiedział jak zamontować…? Co masz na myśli nie będzie wiedział jak zamontować?

Pisał że mu się grafika “pali” :slight_smile: i to trzy razy. To pewnie karty nie ma podłączonej do tego układu. Warto by wywalić chłodzenie jakie dostanie z kartą i podłączyć pod to wodne… szczególnie jak by kupił jakiś dobry płyn.

Jak ją tylko włoży do gniazda i śrubą przykręci to mu temperatura w obudowie pójdzie w górę mimo to że takie super chłodzenie…