Kompatybilność podzespołów

Chciałbym wiedzieć, czy niżej wymienione podzespoły są ze sobą kompatybilne. Z góry dzięki :wink:

Procesor: Intel Core i7 4790k
Karta Graficzna: Asus GeForce GTX 1060 6GB (STRIX-GTX1060-O6G-GAMING)
Płyta Główna: Asus VANGUARD B85
Zasilacz: ZALMAN ZM600-LX 600W

Problemów z kompatybilnością nie będzie, ale MUSISZ uaktualnić UEFI/BIOS płyty głównej do wersji 2003, żeby obsługiwała ten procesor. I trzeba to zrobić przed jego instalacją.

Pod procesor z odblokowanym mnożnikiem lepiej wziąć płytę pod Z87/Z97, aby wykorzystać potencjał procka.

A co będziesz robił, oprócz grania?

Ja osobiście do tej karty grafiki bym dał CPU I5 4690K.

Na b85 też można podkręcać odblokowanym mnożnikiem.

Mam podobną konfigurację tyle że z i5 i RX 580. Teraz już wiem że poszedłbym w stronę i7. Czasy czterordzeniowców właśnie przemijają.

A tam… do gier jeszcze długo będą OK. Nie wiem, czy jakaś gra wykorzystuje obecnie na PC więcej, niż 4 pełne rdzenie?

Wykorzystuje. Można znaleźć sporo testów w necie. Dodatkowo jak będzie kupował procesor to raczej nie na rok. Polecam w tym przypadku i7 poprzez własne doświadczenie.

Wrzuć linki - poczytam.

Możesz nawet obejrzeć:

Proste porównanie ale przynajmniej na tej samej architekturze procesora. Powoli odchodzimy od 4 rdzeni.

Potwierdziłeś teorię, że praktycznie w grach nie ma dużej różnicy (choć może to zależeć od tytułu), więc po co przepłacać więcej o ponad 30 % za CPU.

I oczywiście interesują mnie konkretne gry np: BF1

I jak ma kasę, to niech kupuje I7, będzie na zaś.

Edit:

Prosty przykład BF1 różnice są minimalne.

Nie potwierdziłem teorii, że w grach nie ma dużej różnicy bo na tym filmie widać ,że jest zauważalna. To są przecież starsze tytuły.

Co do testu przez Ciebie wklejonego.

To jest test single player. Czyli przegląd interaktywnego benchmarku. BF 1 nie kupuje się do grania w kampanię dla jednego gracza.Warto zwrócić uwagę na multiplayer. Tutaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej:

Już BF 4 pokazywał takie zależności.

Procesor polecam kupować zawsze na przyszłość. Nie na 5 minut.

Jak napisałem, wybór należy do użytkownika.