Kompatybilność prog. z XP prof i XP HE

Witam wszystkich.

Mam takie pytanie. Otóż zamierzam kupić sobie Windows XP. Niestety nie wiem czy Prof. czy HE . Wiadomo ,ze ceny są wysokie a ja nie chciałabym zalować wyboru. Moje pytanie jest takie czy wszystkie programy działają zarówno pod XP prof. i XP HE? Czy ktoś się spotkał ,ze nie mógl zainstalowac jakiegoś programu na XP HE mimo ,ze na XP prof. działał? Jesli tak to jakie to były programy?

Z góry dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Nie ma znaczenia czy HE czy PRO :slight_smile: Wszystkie programy działające na HE będą działać na PROF bez problemów bo to są te same systemy tylko inaczej ‘wyposazone’

…ale mozna za darmo z HE zrobic PE uzywajac plyty instalacyjnej :slight_smile:

A można jaśniej?

niewiem czy to dobry wybor kupujac XP, jak pod koniec stycznia wyjdzie Windows Vista :?

Też się nad tm zaczęłam zastanawiać. Ale sama już nie wiem.

Lepiej poczekaj na Viste… a w ogóle jaki masz sprzęt???

proponuję z zakupem systemu już się wstrzymać, windows vista chodzi świetnie, a już niedługo będzie można go kupić, no i dołączam się do pytania

mój sprzęt:

płyta główna asus p4p800e

procek celeron D 3.06 Ghz

1024 MB ram

karta graficzna radeon 9550

HD 80 gb (mały, ale planuje kupno większego)

nagrywarka DVD LG

z tego co zdążyłam wyczytać to taka konfiguracja w zupełności starczy by można było zainstalować i uruchomić viste

Ale zastanawiam się też nad tym czy na początku nie będzie problemów z działaniem niektórych aplikacji(sterowniki, jakieś programy). Moze jednak warto poczekać jakiś rok aż się wszystko ustabilizuje?

Ja przed chwilą zamówiłem na komputroniku Windowsa XP Prof SP2b PL z kuponem na viste także jak się zdecyduję to pewnie wykorzystam kupon i przyślą mi Viste. Myślę że wiele nie stracisz kupując xp teraz a później wymieniając system na nowszy. Wybór należy do ciebie.

Właściwie w jakim celu kupuje się nowsze systemy operacyjne? Nowsze nie znaczy zawsze lepsze Gdybym wygram w Totolotka to prędzej kupię PlayStation 3 niż wydam na 2000, XP lub Vistę. Może pomyślcie przez chwilę, aby uwolnić się od nowszych produktów MS. Takie posunięcie ma wiele zalet, które za pewnie wymienią pozostali użytkownicy forum