Kompatybilność programów z Vista

Witam:)

Mam pytanie; chce zainstalowac sobie Viste i zastanawiam sie, czy nie bedzie problemow ze sterownikami i z kompatybilnoscia programow. Czy wszystkie programy z XP beda poprawnie dzialaly na Viscie?

nie zabardzo.

ja miałem Windows Vista beta 2 i ze sterownikami było bardzo trudno. ale wiekszość programów chodziło.

Programy raczej bedą chodzić, chociaż już np GG już miało u mnie porblemy.

Oczywiscie największym kłopotem są sterowniki.

Zanim zainstalujesz viste upewnij sie że do każdego podzespołu masz drivery do visty gdyż instalacja na viscie driverów od xp może przyspożyć ci wiele problemów.

Rozumiem, w takim razie poszukam sterowników…

Nieprawda :!: Zainstalowałem wzystkie stery (oprócz grafy) na viscie od xp i działają na build 5728. GG 7.1 nie ma prblemów chociarz podobno na tym buildzie 7.5 też działa porawnie (na poprzednich przy starcie występował błąd)

nawet i ze sterami jest loteria , jedyne oficjalne stery to chyba do kart graficznych N-vidii i ATI , reszta to poprostu przypadek , najnowsza Vista źle rozpoznaje sprzęt zwłaszcza chipsety poszczególnych kart , np. moją karte dzwiękową na chipsecie CMI 8738 rozpoznaje jako CMI 8768 i do niej instalują sie stery (nawet działa) , drukarke HP 3320 rozpoznaje jako HP 3500 (też działa) .

ja zainstalowałem iTunes, Winamp, Firefox, Kaspersky i jecszcze pare innych pogramików i dzialały bez problemów.

Najwięcej miałem problemów z Sterownikami do dzwięku ponieważ nie działały mi one prawidłowo (nie mogłem odpalic dzwieku 5.1)

A i nie mogłem w żaden sposób odpalic neta (Neostrada).

To dobrze, zainstaluje Viste. Microsoft twierdzi, ze mozna korzystac z Visty rc1, jako z podstawowego, stabilnego systemu.

A jezli sie orientujecie; czy Vista RC1 ma licencje na czas okreslony, czy mozna z niej korzystac nieodplatnie przez dluzszy czas?

mozesz sie bawic do konca czerwca 2007

hmm to dziwne, bo ja instalując RC1 i kiedy uruchomiłem neostradę wszystkie potrzebne stery do wszystkich urządzeń vista pobrała mi sama z neta :confused:

Ale ja miałem Windows Vista Beta 2. :smiley:

A z RC1 jeszcze nie korzystałem.

Mi również wszystkie sterowniki Vista Rc1 sama pobrała i zainstalowała :smiley:

Ogólnie fajny wygląd, ale poczekam na finalną polską wersję i dokupie sobie pamięci :stuck_out_tongue:

tak przy okazji to mam pytanie czy wista będzie chodzila jak sie ma 256 mb ddr ramów czy musi miec 512 ??

bedzie chodzila na 256, ale po co Ci sie meczyc ? 512 to absolutne minimum, najlepiej miec 1 giga albo wiecej. na 256 to mozna zainstalowac ‘na chwile’, zeby zobaczyc jak to wyglada w ogole. dokup 512

mi Vista na 512 się cieła i bardzo długo się włanczała.

Wiec na 256 to będzie horror. :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: