Kompatybilność Radeona hd3850,pytanie

Korci mnie ostatnio Radeon hd3850,mam wobec tego pytanie jak to jest z tymi sterownikami i wykryciem go przez system.

Do tej pory mam geforca i tu kłopotów żadnych nie było,kiedy jednak czytam o żonglowaniu sterownikami do Radeona :expressionless: trochę się martwię.Czy jeśli kupię tego Radka,podłączę i zainstaluję sterowniki to coś może pójśc nie tak?I czy płyta główna(na razie asrock) i system xp go spokojnie chwyci?proszę o radę…

jaką masz płytę dokładnie

jakie wejście pci-e czy agp?

płytka to asrock alivenf6gdvi,pci-ex16,może w przyszłości biostar tf560 a2+

Masz pci-express x16 więc radeon spokojnie powinien na niej pójść tylko napisz dokładnie jakiej marki i jakiej mocy jest twój zasilacz ;]

Jak już kupisz nową grafikę nie zapomnij przede wszystkim o dokładnym wyczyszczeniu systemu ze starych sterowników od gforce… tzn po odinstalowaniu normalnie sterowników starej grafiki po restarcie odpalasz program: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=471 wybierasz nvidia i clean ;] i dopiero póżniej instalujesz nową grafikę i sterowniki ;]

o właśnie o te sterowniki przeklęte przede wszystkim mi chodziło,dzięki za linka :smiley:

o pci sie nie martwię 8) tylko o płytkę,bo kumpel mi cos marudził,że jemu radeon nie podszedł,ale w sumie to nie wyjaśnił dlaczego a strach pozostał :oops:

zasilacz antec neo-he 500W chyba to dźwignie,specjalnie wziąłem z zapasem z myślą o karcioszce lepszej,na razie sprawuje się bez zarzutu,mam mało ■■■■■ół w budzie,

dzięki