Kompatybilność routera ADSL dla Visty

Jako, że niebawem będzie mi się kończyć okres dzierżawy Livebox’a, zastanawiam się na zakupem na własność jakiegoś routera. Ma on być oczywiście ADSL i niekoniecznie do obsługi sieci bezprzewodowej.

Co polecacie?

Z przewodowych miałem Linksys’a AG241, bardzo fajny routerek, chodził pół roku bez resetowania. Sprzedałem, bo kupiłem notebooka i potrzebowałem coś bezprzewodowego, więc kupiłem też Linksys’a tylko że WAG200G na razie sprawuje się bardzo dobrze. Ogólnie routerki Linksysa, choć trochę droższe, to sprawują się dużo lepiej. Warto wspomnieć, że Linksys jest wspierany przez Cisco - lidera na rynku sieciowym.

Też biorę tą firmę pod uwagę a konkretnie model AM200-EU.

gowain, czy może robiłes test na kompatybilność z Vistą?

Ale z tego co widzę to Ty chyba pracowałeś nim nie pod systemem Vista.

Ja już od przeszło dwóch lat używam routera Planet ADE-4110 i muszę powiedzieć że sprawuje się świetnie. Posiada on wbudowany modem ADSL i 4-ro portowy switch, dzięki czemu dziele sobie łącze na wszystkie komputery w domu. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby się zwiesił, czy zerwał połączenie. Wiele dobrego słyszałem o w/w Linksysach, także też bym brał je pod uwagę. Natomiast szczerze odradzam D-linki. Pewnie za chwilę zostanę obrzucony serią wyzwisk przez osoby używające tego sprzętu, ale z własnych doświadczeń wiem, że nie jest to najlepsza marka. Szczegółów jej awaryjności nie będę wymieniał, bo szkoda słów.

Co do kompatybilności z Vistą - jeśli łączysz się przez kartę sieciową, a nie przez USB, to taki router będzie Ci działał z każdym systemem operacyjnym.

Działać to on może i będzie ale czy poprawnie?

Livebox np. nie przechodzi 2 testów

http://www.microsoft.com/windows/using/tools/igd/default.mspx

  • Traffic Congestion Test

  • UPnP Support Test

P.S.

Czy ktoś potrafi powiedzieć coś wiecej o routerze BEFSR41-EU

Czy nadaje się do neostrady TP, w opisach widzę Neostrada plus.