Kompatybilność sieci 5G z 4G

Witam serdecznie!

Oglądając oferty z nowym Samsungiem S20, zobaczyłem opcję wyboru sieci z 5G lub 4G. Czy kupując telefon z siecią 5G będzie ona kompatybilna wstecz z siecią 4G?!

Screen z oferty

Jeszcze nie mamy 4G z prawdziwego zdarzenia, a gdzie tam 5G…

Nie zmienia faktu że telefon będzie kompatybilny wstecz więc 4G też obsłuży :wink:

1 polubienie

5G nie ma jeszcze sensu w smartfonie. Póki co, jest to przepłacanie za znaczek :wink:

1 polubienie

Bzdura.

Jak najbardziej.

1 polubienie

Zobacz co ma oferować 4G a co jest wykorzystywane.

Z mojego doświadczenia będąc w kraju Neaderlandów 4G lepiej działa w Polsce niż u nich - zaobserwowałem problemy z łącznością zasięgu podczas przemieszczania się autem. A po za tym w większych miastach Polski prowadzone są już zaawansowane testy nad łącznością 5G, także nie nieuniknione że to będzie kolejny standard.

Ale zdajesz sobie sprawę z tego że nigdy nie osiągniesz idealnych warunków aby wykorzystać w pełni możliwości sieci?
Dlatego że są warunki pogodowe, przeszkody terenowe i infrastruktura, różne obciążenie sieci bo nie korzystasz z niej sam i zapewne jeszcze sporo innych czynników.

1 polubienie

Dokładnie, to ma podobnie się do połączeń internetowych w sieciach radiowych…

I wierzysz że 5G da magicznie wszystko więcej ? xD

Czy to zasugerowałem?
Napewno w późniejszych fazach rozwoju infrastruktury da więcej.
Na początku raczej niewiele.
Początkowo będzie wyłącznie w dużych miastach i wszyscy będą chcieli więc będzie działać jak 3G na początku egzystencji.

Taaa to samo miało dać 4G xD Zwiększają tylko moc nadajników - oto głownie cała zmiana. Normy przekroczone parokrotnie… prawo nie obowiązuje w Polsce :confused:

Oczywiście, że nie będzie.
Sieć 5G nie będzie współpracowała z siecią 4G.
Innymi słowy telefon obsługujący tylko 5G będzie drogim przyciskiem do papieru, żeby działał bez 5G powinien obsługiwać też np. pasma 900MHz ,1800 MHz, 2100 MHz i ewentualnie przynajmniej standardy 2G dla Chin(Azji)/USA, bo tam inne i bez nich po wyjściu z samolotu będziesz mógł wyrzucić.

a jaki jest powód, że ma nie dać?

Mówią o przepłacaniu za znacznek ale ten sam znaczek będzie świadczył, że ten cały sprzęt jest nowej infrastruktury i będzie mógł wykorzystywać nowe pasma i technologie lepiej niż stary, choć też nowe nie znaczy lepsze. Jakościowe rzeczy napewno będą lepiej działać na 4G niż w 5G wykonanej w najgorszej jakości…

A co dokładnie nie jest wykorzystywane?

U mnie w małej miejscowości pod Lublinem przy LTE+ w Play osiągnąłem Download na granicy 80 Mbps przy zasięgu 2/3 kreski w Samsungu. Więc nie wiem też co nie jest wykorzystywane… Nie ukrywając że miasto Politechniki lubelskiej już rozwija technologie 5G, pierwsze testy są już w firmach.