Kompatybilonść zestawu (GT 730 2GB ddr5, GA-EP43-DS3L, Tacens Radix V 550W)

Witam mam pytanie czy karta graficzna GT 730 2GB ddr5 będzie pasować do mojego komputera?
Płyta główna ep43-ds3l zasilacz :radix v-550, procesor q6600 zależy mi czy ta kartę podłącza się do zasilacza czy nie i jakie wejścia potrzeba np molex itp. Dziękuję za każdą odpowiedź

1 polubienie

Tak, co najwyżej będziesz potrzebował wtyczki PCIE - zależy od producenta karty.

Edit:

Karta max 49 W, czyli raczej będzie bez dodatkowego zasilania.

1 polubienie

Pasować będzie. Inna sprawa czy jest sens zakupu tak słabej grafiki. Zakładam bowiem, że ma służyć do gier.

Producent gigabyte

Tak do gier a mianowicie do rainbow six siege

Czyli nie muszę podłączac karty graficznej do zasilacza żeby działała?

Jak bym do tego Q6600 szukał używki z gwarancją HD7770.

Raczej komp nie do tej gry:

Jak nie będzie potrzeby, to nie.

Mój zasilacz radix v-550 ma wtyczkę pcie?

Tak, zasilacz oferuje wtyczkę 6+2 pin, więc tutaj nie jest to problemem. Na pewno HD 7770 to minimum pod nowe gry, zakup gt730 pod kątem gier mija się z celem.

A coś z nVidi do 350 zł? *żeby pasowało

Radeon R7 240 OC 2Gb a ta będzie lepsza? Od GT 730? I czy będzie też pasować do komputera? Jestem zielony w tych tematach więc pytam profesjonalisty. Dziękuję za odpowiedź

A r7 240 2GB będzie pasować?

R7 240 to konkurencyjny model dla gt730. W budżecie 350zł masz sporo lepsze propozycje jak gtx 750 ti, gtx 660, Radeon HD7850. Kolejność od wolniejszej do szybszej. Okazyjnie można szukać jeszcze szybszych r7 370/rx460.
Mile widziane OC procesora, Q6600 był wydajnym procesorem ale jeszcze ok 7-8lat temu.

Bo ja mam socet 775 dlatego taki procesor

Ten procesor q6600 zakupiłem tydzień temu :stuck_out_tongue: to super się dowiaduję nowych rzeczy :slight_smile:

Jeśli nie chciałeś zmieniać płyty głównej to Q6600 to niezły wybór. Ale OC na 3GHz lub nawet więcej dobrze byłoby zrobić. Ten model miał premierę 10 lat temu, więc sporo traci do współczesnych modeli. Do podkręcania jednak potrzebujesz dobrego chłodzenia, płyty z solidną sekcją zasilania i stabilnego zasilacza. Niezbędne mogą być pamięci 800MHz lub szybsze.
Jeśli nie podkręcisz procesora będzie ograniczeniem dla bardziej wydajnych kart.