Kompilacja 15063 czysta instalacja

Witam obecnie posiadam win10 x64 nr kompilacji .10586 jakiś tydzień temu wyskoczyła mi aktualizacja systemu do kompilacji 15063. Pytanie moje brzmi jak zainstalować czystą wersję tej kompilacji. Czy dobrze rozumuje jak zrobię uaktualnienie do kompilacji 15063, potem uruchomię MediaCreationTool i utworze plik ISO to czy po utworzeniu pliku intalkę będę miał 15063 ??? czy wersję jaką mam obecnie 10586???

Jeśli pobierzesz najnowszy Media Creation Tool i utworzysz ISO, to zawsze będzie to najnowsza instalka w wersji 1703/15063.

A jak wygląda sprawa licencji ??? . Bo oryginalny Windows jaki miałem to win7 dawno dawno temu zrobiłem aktualizacje do win 10 i licencja została zaakceptowana … a teraz jak bym chciał zrobić czystą instalację to czy zawoła o kod licencyjny ??? nalepka z kodem już zatarta jedyny kod to wyciągnięciem programem AIDA

Zawoła w instalatorze podczas instalacji. Klikniesz, że nie masz klucza!. System sam sobie pobierze swoje dane z Microsoftu. Internet musisz mieć włączony. Na końcu tylko sprawdzisz czy system się aktywował.

1 polubienie

A ja dodam tylko, że i tak wcześniej warto wyciągnąć oryginalny klucz siódemki, bo kto wie do czego się jeszcze przyda (jak np. z jakiegoś powodu zawoła o klucz).