Kompilacja 7601

Nikt tego nie mówi - nie ma na to dowodu i raczej pewne jest że nie ukradł tego klucza. Sugeruję po prostu skontaktować się z MS http://www.microsoft.com/pl-pl/smb/kontakt.aspx i przedstawić im sytuację tak jak tutaj na forum.

Nie koniecznie informatyk. Niejednokrotnie zdarzały się przypadki, że ktoś kupował nowego zapieczętowanego Windowsa i dowiadywał się, ze klucz jest już w użyciu. Jak najbardziej wydaje mi się prawdopodobne, że dysk został sformatowany i mógł zostać wgrany piracki system. Można to sprawdzić wpisując w cmd system info i po chwili pojawią się przeróżne informacje - Ciebie dokładnie będzie interesować data oryginalnej instalacji. Jest to tym bardziej prawdopodobne dlatego, ze skasował 100 zł. - tyle, ile właśnie serwisy biorą za instalację systemu + podstawowoego softu, dlatego najpierw proponuję posprawdzać jaką laptop ma grafikę itd. tak, aby nie było problemu z namierzeniem driverów i wtedy zainstalować z choćby nawet pirackiej kopii system od nowa podając klucz z naklejki i wtedy dokonać aktywacji via telefon… Ważne jest tylko, aby była to kopia 1:1, bo są też piraty, które mają pousuwane jakieś elementy Windowsa i pododawane hotfixy, sterowniki i inne pierdoły, oraz dodatkowo mają skrakowaną aktywację, przez co instalacja systemu na oryginalny klucz nie jest już możliwa.

omg … wybacz ale to już dla mnie czarna magia (

cmd system info ?

jak sprawdzic grafikę? …itd?

…instalacja systemu …hotfixy etc … nie ma na to szans … fakt kilka razy stawialem system z orginalnej płyty … krok po kroku …nic więcej …więc raczej sobie z tym nie poradzę .

…poproszę jeszcze jeśli ktoś ma pomysł …co z tą baterią że komputer nie dziala na aku tylko na zasilaniu z kabla ?

Dodane 10.03.2013 (N) 16:55

cmd juz znalazłem;)

bja9sx.jpg

No i jest, system został zainstalowany 17 maja 2012 roku…

17 maja …ale co to oznacza ?

…bo to mi wygląda na czas jeszcze przed zakupem …czyli w “fabryce”?

czyli system jest oryginalny ?

…bo nowy komputer (nic nie było na nim wcześniej robione) …oddany był w/w informatykowi we wrzesniu .

…jeżeli system jest “fabryczny” to dlaczego jest info o tym że jest nielegalny ?

…i dlaczego keye nie zgadzają się z tymi z naklejki ?

…i dlaczego od września (w momencie zakupu było ok)nie działa na zasilaniu bateryjnym …tylko przez zasilacz ?

.

Bo to co system otwarcie podaje nie jest tym kluczem.

Mówisz że 17 maja to jeszcze przed zakupem - to jest podejrzane. Fabryka nie zainstalowała na komputerze z więcej niż 3GB RAM 32 bitowego systemu - oryginalnie musiałeś mieć 64 bitowy.

nic z tego nie rozumiem …na 100% 17 maja to data mniej wiecej zakupu albo jescze przed zakupem

…żona kupiła ten komputer w Londynie mniej więcej koło tej daty …i od tamtej pory do połowy wrzesnia

komputer leżał w szafie i nie był ani razu odpalany …we wrzesniu był oddany do sklepu i servisu komputerowego

w celu zmiany systemu na język polski …co opisałem powyżej .

…od tamtej pory do przedwczoraj odpalany był może 3-4 krotnie na 10minut …zona dalej z niego nie korzystała

…bo przyzwyczajona była do swojego starego …którego czas właśnie nadszedł.

…więc wygrzebała z szafy ten i …reszta jest opisana już w tym poście …

  • to że komputer nie działa na baterii tylko na zasilaczu ……z tym juz zupełnie nie mam pojecia co zrobić i z jakiego powodu się tak dzieje ? …czy jest to wina oprogramowania ?

…bo chyba znikome są szanse na uszkodzenie … a może wada fabryczna ???

Kiedyś już był tutaj omawiany taki problem. Z tego co pamiętam rozwiązaniem było wyjęcie i włozenie baterii.

to już było próbowane

Dodane 11.03.2013 (Pn) 14:33

jeden problem został naprawiony …niestety nie zamienili systemu z 32 bitowego na 64 ( …i stwierdzili że nie są w stanie tego fizycznie zrobić

…natomiast komputer fabrycznie mial zamontowany 64 bitowy …i nie wiedzą jakim cudem jest 32

…czyli wspomniany informatyk załozył 32 bitowy(

…usterkę naprawiali dość długo na końcu udostępnilem im pulpit zdalny …i w ten sposób zrobili…usunęli licencję i wgrali nową.

odnośnie baterii dzwoniłem do hp …okazało się ze bateria straciła pamięć …ponieważ była nieuzywana przez kilka miesięcy po zakupie(

…trzeba kupić nową.

Szanowna Pani,<?xml:namespace prefix = o ns = “urn:schemas-microsoft-com:office:office” />

Chcialem podziekowac Pani za czas poswiecony zgloszeniu o numerze 1199474575.

Zgodnie z nasza rozmowa zgloszenie to zostanie zarchiwizowane. Jezeli bedzie mial Pani uwagi odnosnie przekazanego rozwiazania lub dodatkowe pytania, prosze o kontakt. Z checia na nie odpowiem.

Zalaczam podsumowanie zgloszenia:

Wykonane akcje:

Korzystanie z systemu Windows 7.

Rezultaty:

Komunikat o nielegalnym oprogramowaniu.

Przyczyna:

Nieznana.

Rozwiazanie:

Usuniecie plików licencji. Aktywacja telefoniczna.

Chcialbym poinformowac, ze w przeciagu trzech dni otrzyma Pan równiez ankiete oceniajaca jakosc mojej pracy. Jezeli jest Pan zadowolony z pracy z moja osoba oraz mojego zaangazowania w Pana zgloszenie to serdecznie prosze o jej wypelnienie, pomoze mi to jako Pracownikowi firmy Microsoft. Ankieta jest wazna przez 7 dni, w skali od 1 do 9, gdzie 9 to ocena pozytywna a 1 negatywna.

Dziekuje za skorzystanie z Pomocy Technicznej Microsoft.

Damian Gan

Centrum Pomocy Technicznej Microsoft prowadzone przez Arvato

Tel: 0 801 802 000, +48 22 594 1999

Email: v-50daga@mssupport.microsoft.com

No to jest mała lipa, ponieważ nie zobaczy teraz całej pamięci RAM. W tej sytuacji pokusiłbym się pożyczyć od kogoś płytę z wersją 64 bit, zrobić format i aktywować telefonicznie na Twój klucz.