Kompilacja 7601

Witam …mam problem … na wstępie zaznaczę ,że jestem raczej laikiem …przynajmniej w moim własnym odczuciu.

…nowy komputer/hp pavilion dv6 / kupiony 6 mies temu / po zakupie do wczoraj nic nie było robione …leżał w pudełku

kupiony w anglii w sklepie wraz z oprogramowaniem już zainstalowanym > na spodzie naklejka win7 z licencją -w zestawie nie było płyty.

komputer żony . > tak jak wspomniałem niedawno go odpaliłem i instalowałem wtyczki…etc… pobierał sobie aktualizacje …

…kilka h temu ekran pulpitu zrobił się czarny i w prawym dolnym rogu pojawił się komunikat:kompilacja 7601 ta kopia systemu windows nie jest orginalna

próbowałem … przez przywracanie systemu wybierając pkt.z wczorajsza datą …ale nie pomogło.

…dodam jeszcze że korzystam na codzień z win xp … więc nie całkiem swobodnie poruszam się w 7.

…proszę o pomoc

To może aktywuj system.

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

Witaj. System aktywowałeś? Jak nie to spróbuj keyem z naklejki?

cześć …tak jak wspominałem jestem raczej laikiem i nie rozumiem pytania > czy aktywowałem system ?

…system był już aktywny po zakupie tj w czerwcu komputer już normalnie chodził …był zaniesiony wtedy do informatyka który “zainstalował co trzeba”

…i ostatnie 3 dni też wszystko było ok.

Wejdź w menu Start,naciśnij prawym przyciskiem myszy napis komputer,wybierz właściwości. Pokaże się okno i na samym dole będziesz miał informacje o aktywacji systemu. Jeżeli nie jest aktywowany to wklep ten klucz z nalepki z pod laptopa. Skoro robił informatyk to może zapomniał zaktywować Ci Windows 7 bo wątpię, żeby aktywował jakimś crackiem albo aktywatorem z sieci. Spróbuj zobaczyć jak Ci mówię - obstawiam,że może nie być aktywowany i stąd masz ten komunikat ze znakiem wodnym w prawym dolnym rogu.

system jest aktywny …ale klucz jest podany jakiś zupełnie inny niż ten na naklejce na spodzie komputera…?

Pewnie chciał się pozbyć bloatware i sformatował dysk, stawiając system na nowo (pirata). Również pewnie wyrzucił Ci partycje recovery.

Pozdrawiam!

czy mogłbyś to wytłumaczyć bardziej łopatologicznie ? …co to jest bloatware ? i po co formatował dysk ?

…i czy było to konieczne aby np. windows był po polsku ?

…i co to jest partycja recovery ?- czy to ze komputer przestał działać bez zasilacza ma z tym związek ?

Po polsku-łopatologicznie

-wejdź panel sterowania

-system,wyświetli się karta z właściwościami ,na dole będzie pisać czy aktywowany.

Apropo 7-kę masz po polsku,czy English wersion.

Recovery-partycja na dysku umożliwiająca przywrócenie systemu na nowo[od producenta laptopa+ programy niekoniecznie potrzebne]

Ja Ci wytłumaczę… Twój system jest niezarejestrowany, stąd informacja pojawiająca się na ekranie. “Łopatologicznie” to się mówi do idiotów, a ty idiotą nie jesteś skoro wiesz jak korzystać z internetu, może wpiszesz te trudne słówka w wyszukiwarkę co? No chyba, że mamy cię traktować jak idiotę… Jeżeli jest tak jak myślę to ten cały “informatyk” poszedł na łatwiznę i wyczyścił cały dysk, co jest skandaliczne, zainstalował piracki system i zainstalował “łatkę” (taki wirus najprościej mówiąc), który zapobiega przed wykryciem nieoryginalności systemu, dlatego przez parę miesięcy nic o tym nie wiedziałeś. Problem pojawił się teraz, gdyż system zaczął pobierać aktualizacje, w tym narzędzie które dla bezpieczeństwa skanuje cały system w poszukiwaniu różnego rodzaju wirusów i czy żaden z plików systemowych nie został zmodyfikowany itp.

W zestawie nie było płyty z systemem ani programami, gdyż to wszystko znajdowało się na specjalnie przygotowanej do tego części dysku twardego (recovery) , jest to ukryta część dysku. Skoro dysk został wyczyszczony, a na jego miejsce został zainstalowany system z innego źródła, to przestrzeń “recovery” została wyczyszczona.

W ogóle jak to czytam, to coś mi tu nie pasuje. :?

dziękuję …oczywiście wczoraj już wszystko sprawdziłem w google …ale nie pisałem tutaj bo już było naprawdę póżno … a na poprzedni post jeszcze nikt nie odpisał.

…wygląda na to ,że w sklepie komputerowym …ktoś rzeczywiście zagrał sobie w kulki … “wykręcił” mi żonę … a co za tym idzie i mnie.

…nie wiem co dalej robić ? …poszła tam by zamienić język systemu na polską wersję

…nie korzystała od tamtej pory z komputera ponieważ nie miala dostępu do netu.

…ja odpaliłem to i jestem załamany > komputer quad amd A6-3410mx apu 6GB RAM(dostepne 2,6)???

…a chodiz jak czołg 3x wolniej od mojego 6 letniego lenovo, do tego nie mam pojecia dlaczego nie działa bateria i mozna go odpalić tylko na kablu …

…Panowie help!

Masz nienaruszoną naklejkę z licencją? Znajdź jakiegoś dobrego informatyka u siebie w okolicy, opowiedz mu co się stało i niech Ci zainstaluje na legalu poprawną wersję systemu. Zanim mu zapłacisz przy odbiorze sprawdź czy się poprawnie aktywuje.

Ten “informatyk” zainstalował Ci pewnie 32 bitowy system, ot co.

http://screenshu.com/static/uploads/tem … tmzuku.jpg

4g5n0y.jpg

…czy ktoś moze wie jeszcze co się dzieje z baterią ?

…ikona na pasku cały czas pokazuje że ładuje … a stan naładowania cały czas jest na “0” …bateria jest umieszczona prawidłowo.

8pxk5z.jpg

http://screenshu.com/static/uploads/tem … qu75wt.jpg

Z tego screen’u wynika jednak, że system nie został aktywowany. Dokonaj więc aktywacji.

aktywacji dokonać z tym keyem który jest wpisany ? czy z tym który jest na naklejce?

…zrobiłem jeszcze screen procesów … zobaczcie proszę może widać tu przyczynę tego ze komputer tak muli ?

http://screenshu.com/static/uploads/tem … j0j9n6.jpg

Dodane 10.03.2013 (N) 11:44

gdy próbuję aktywować system …wyskakuje taka plansza:

http://screenshu.com/static/uploads/tem … je1tos.jpg

Użyj tego z naklejki.

po użyciu klucza z naklejki wyskoczyła plansza że kopia nie jest orginalna i zmienił się identyfikator produktu.

http://screenshu.com/static/uploads/tem … l8q7v9.jpg

jednocześnie system zażądał restartu kompa …gdy to zrobiłem od nowa wyskakują plansze o nielegalności systemu

plus wyskoczyło coś nowego:

phfbi9.jpg

c63uuv.jpg

fc3u0r.jpg

co to oznacza???

Wychodzi na to, ze niestety musisz wykupić nową licencję, ponieważ wychodzi na to, że klucz był już niejednokrotnie wykorzystany, więc Microsoft go zablokował, ponieważ licencja OEM jest tylko na jedno stanowisko. Proponuję zadzwnoić do Microsoftu i spróbować wyjaśnić sytuację - może akurat nie będzie problemu i dadzą nowy key, jak nie tak jak wspomniałem niestety będziesz zmuszony iść do sklepu i kupić nowego Windowsa. Ewentualnie jeżeli laptop jest używany, to niewykluczone, że ktoś aby pozbyć się crapware zrobił format i wgrał pirata i wtedy w tej sytuacji wystarczy wgrać Windowsa od nowa podając klucz z naklejki, aktywować system telefonicznie i po problemie.

To spróbuj jeszcze dokonać aktywacji przez telefon. Ale skoro wyświetlił ci się komunikat o nieoryginalności systemu Windows 7 to być może klucz tego systemu został wcześniej aktywowany na innym komputerze, stad też blokada klucza przez Microsoft.

O ile mi wiadomo to zmienić legalnie na inny pakiet językowy to można tylko w systemach Windows 7 Ultimate. Jeżeli więc nie posiadasz takiej wersji systemu Win 7 to stąd taka reakcja usługi aktywacji systemu.

Laptop był dotykany tylko przez trzy osoby … moją żonę która jest kompletnie zielona …informatyka w sklepie komputerowym ,który miał

przerobić windowsa tak żeby był po polsku i skasował za to 100zł …do tego porysował obudowę komputera (… który był zaniesiony do niego nowy w pudełku z foliami ochronnymi … po czym, komputer był niedotykany w szafie przez 6 mies …i 3 dni temu ja odpalilem go “pierwszy” raz …

…więc do cholery … co jest grane ? … ten typek w sklepie komputerowym i servisie odwalił taki numer ?

…bo ja to rozumiem tak , ze facet wgrał pirata zamiast przestawić język … usunął wszelkie dowody z dysku formatując go … i wykorzystał key z orginalnej nalepki

naszego laptopa …gdzieś na jakimś innym systemie .?

czy dobrze to rozumiem ?

…a teraz my musimy od nowa kupić system za 500 zł ?

…gdzie do microsoftu mamy zadzwonić ? mozecie podać nr. …i mniej więcej powoiedzieć jak mamy to opisać ?

…i czy to [przypadkiem nie podchodzi to pod kradzież?

…i czy ktoś ma pomysł dlaczego laptop nie działa na bateri ? …i czy ma to jakiś związek z tym co tu opisałem ?