Kompilacja filmu ze scen w całość i dodawanie muzy

Nagrałem kilka scen - chciałbym je ze sobą połączyć, dodać jeszcze zdjęcia, soundtrack i zapisać najlepiej w .avi. Czy da się to zrobić Windows Movie Makerem? A może jest lepszy (musi być darmowy) program?

Prostych i darmowych edytorów video jest jak na lekarstwo. Windows Movie Makerem zrobisz co chesz, ale zapiszesz tylko jako AVI.

Ja właśnie chciałbym zapisać jako .avi, ale daje rade tylko rozszerzeniem Projektu Programu Movie Maker… jak zapisać jako .avi?

Program VirtualDub dostępny na Vortalu.

Mam VD, ale chyba Movie Maker jest bardzo intuicyjny, a mi oprocz zloczenia kawalkow filmow potrzebne jest dodanie zdjec itd.

:?

Tylko jako WMV albo DV-AVI.

Po obróbce w WMM możesz materiał wideo zapisać do DV-AVI, a później wykonać właściwą kompresję w VirtualDub.

O ile… nie będzie Ci przeszkadzało, że 1 minuta DV-AVI zapisanego przez WMM zajmie na dysku ponad 230 MB.

Placio 2 pytania: - Jak zapisać jako DV-AVI bo w “zapisz jako…” nie ma…

  • Czy po konwersji VirtualDubem z DV-AVI do AVI zmniejsza się ten niebotyczny rozmiar?

Zapisz na moim komputerze > (Zapisywany plik filmowy) wpisz nazwę zapisywanego pliku oraz miejsce jego zapisu > (Ustawienie filmu) > Pokaż więcej opcji… > Inne ustawienia: DV-AVI (PAL)

wmm1ka4.th.jpg wmm2cg4.th.jpg wmm3iu1.th.jpg wmm4jj1.th.jpg

Oczywiście… jeśli skompresujesz plik wybranymi kodekami audio i wideo - Xvid’em i Lame na przykład.

Tylko skorzystaj z VirtualDub 1.6.19 (ma wewnetrzny dekoder dla DV-AVI).

(Przed chwilą zapisałem niewielki plik wideo do DV-AVI w WMM - plik o długości ok. 1 minuty zajął 220 MB.

Następnie skompresowałem go w VirtualDub (Xvid, 2500 kbps; Lame, 128 kbps) - plik po kompresji miał 19,5 MB.

Przy domyślnym bitrate Xvid’a (700 kbps) plik po kompresji zajmował 6,5 MB.)