Kompilacja filmu ze scen w całość i dodawanie muzy

(Mm Urbanek) #1

Nagrałem kilka scen - chciałbym je ze sobą połączyć, dodać jeszcze zdjęcia, soundtrack i zapisać najlepiej w .avi. Czy da się to zrobić Windows Movie Makerem? A może jest lepszy (musi być darmowy) program?

(Ospiotr) #2

Prostych i darmowych edytorów video jest jak na lekarstwo. Windows Movie Makerem zrobisz co chesz, ale zapiszesz tylko jako AVI.

(Mm Urbanek) #3

Ja właśnie chciałbym zapisać jako .avi, ale daje rade tylko rozszerzeniem Projektu Programu Movie Maker.. jak zapisać jako .avi?

(matiit) #4

Program VirtualDub dostępny na Vortalu.

(Mm Urbanek) #5

Mam VD, ale chyba Movie Maker jest bardzo intuicyjny, a mi oprocz zloczenia kawalkow filmow potrzebne jest dodanie zdjec itd.

(Placio74) #6

:?

Tylko jako WMV albo DV-AVI.

Po obróbce w WMM możesz materiał wideo zapisać do DV-AVI, a później wykonać właściwą kompresję w VirtualDub.

O ile... nie będzie Ci przeszkadzało, że 1 minuta DV-AVI zapisanego przez WMM zajmie na dysku ponad 230 MB.

(Mm Urbanek) #7

Placio 2 pytania: - Jak zapisać jako DV-AVI bo w "zapisz jako.." nie ma..

• Czy po konwersji VirtualDubem z DV-AVI do AVI zmniejsza się ten niebotyczny rozmiar?

(Placio74) #8

Zapisz na moim komputerze > (Zapisywany plik filmowy) wpisz nazwę zapisywanego pliku oraz miejsce jego zapisu > (Ustawienie filmu) > Pokaż więcej opcji... > Inne ustawienia: DV-AVI (PAL)

wmm1ka4.th.jpgwmm2cg4.th.jpgwmm3iu1.th.jpgwmm4jj1.th.jpg

Oczywiście... jeśli skompresujesz plik wybranymi kodekami audio i wideo - Xvid'em i Lame na przykład.

Tylko skorzystaj z VirtualDub 1.6.19 (ma wewnetrzny dekoder dla DV-AVI).

(Przed chwilą zapisałem niewielki plik wideo do DV-AVI w WMM - plik o długości ok. 1 minuty zajął 220 MB.

Następnie skompresowałem go w VirtualDub (Xvid, 2500 kbps; Lame, 128 kbps) - plik po kompresji miał 19,5 MB.

Przy domyślnym bitrate Xvid'a (700 kbps) plik po kompresji zajmował 6,5 MB.)