Kompilacja Firefoxa 4.0.1 w Mandrivie 2010.2

Witam, posiadam Mandrivę 2010.2 i chciałbym sobie skompilować firefoxa 4.0.1. Czy ktoś orientuje się jakie pakiety wymaga ten system, aby w ogóle była możliwa kompilacja programów, oraz jakich bibliotek potrzebuje firefox do działania? Z góry dziękuję za odpowiedź.

A z czego to wynika?

  1. chęci posiadania Firefoksa w wersji 4.0.1.

  2. własnego widzimisię, po prostu chcesz skompilować Firefoksa

Jeśli chodzi tylko o pierwszy powód to o wiele prościej będzie odpuścić sobie kompilację. Mozilla udostępnia paczki ze zbudowanym Firefoksem i raczej nie ma potrzeby robić tego samodzielnie.

Oczywiście powodem jest to pierwsze. Mógłbyś mi w takim razie podać link do gorowca, bo ja znalazłem jedynie źródła do skompilowania…

To ciekawe. Podejrzewam, że pobrałeś ze strony Mozilli paczkę z prekompilowanym Firefoksem, tylko nie tego nie wiesz. Rozpakuj ją, a po rozpakowaniu uruchom skrypt o nazwie firefox, który włącza tego Firefoksa. Ogólnie do pobrania z http://www.mozilla-europe.org/pl/

Kurzę, faktycznie wygląda na to, że jest tak jak piszesz, bo teraz zajrzałem do folderu i faktycznie jest tam skrypt firefox. Wcześniej się nie skapnąłem, bo rozpakowałem archiwum i od razu odpaliłem konsolę z zamiarem kompilacji, ale po wpisaniu configure wyskoczył błąd, więc pomyślałem, że brakuje jakiegoś pakietu, stąd moje pytanie…

Dodane 04.05.2011 (Śr) 16:44

Ok, uruchomiłem ten skrypt i zadziałało. Dzięki za pomoc.