Kompilacja firmware dla TP-Link Archer AX50

Dobry wieczór…
Czy ktoś kompilował na Linuksie kiedykolwiek gpl do tp-link ax50?
Czy to mi da pełny firmware?
Pytam, bo próbuję skompilować, gdyż chcę rozwiązać problem z siecią…
Otóż pomimo instalacji europejskiego fw, nigdzie nie mogę przełączyć radia w tryb pracy w Polsce.
Na obecnym fw nie pracuje na pełnej mocy, a do tego nie mam do dyspozycji wszystkich kanałów w 5GHz, które kolega w swoim asusie RTAX58u ma.
No i po jakimś czasie z kanału 60 zeskakuje mi na 36 i zwija się ze 160MHz na 80MHz.
Chyba, że ktoś wie w jaki inny sposób mogę to rozwiązać.
karta w komputerze i laptopie to intel AX200, więc ax obsługuje.

A co się stanie jeśli przełączysz na oryginalnym fw w tryb pracy w usa? Oni tam mają chyba wyższe normy i router może pracować z wyższą mocą? Nie jestem pewny, tylko coś mi się tak kojarzy…

W GPL udostępnianym przez Tp-Link są tylko narzędzia ułatwiające budowę własnego customowego FW.
To dosyć świeże urządzenie na SoC Intel/Lantiq chip i nawet OpenWRT na niego nie ma i jeszcze długi czas nie będzie.
Nawet jeżeli ktoś z wiedzą na ten temat się tego by podjął to pewnie nie za darmo i wymagałoby to wielu buildów zanim uzyska się względnie stabilny FW.

To, że masz blokadę na pewne częstotliwości i parę innych mankamentów to nie bezpośredni problem FW tylko dużo niżej w warstwie HW są inne ustawienia niż dla regionu EU. Dlatego też pada tam stwierdzenie, że nie zalecają instalacji innego FW niż przeznaczonego dla danego regionu urządzenia.

Oczywiście trochę przycebuliłeś w cenie routera kupując taką wersję, a nie z naszego regionu, ale takie są tego negatywne skutki.
Tu masz z resztą listę z podziałem na regiony:

Podobno można dostać grzywnę.

No na pewno :joy: Chyba, że ma jakiegoś sąsiada foliarza z zaawansowanym sprzętem pomiarowym fal elektromagnetycznych :smiley:

https://trzepak.pl/viewtopic.php?t=20524

Generalnie to raczej nic się nie stanie, chyba że trafisz na kogoś z licencją i wiedzą :stuck_out_tongue:

NIe pamiętam teraz, chyba przełączałem na fw ten US
Zaraz zresztą to zrobię i sprawdzę.
Mnie zastanawia po prostu czemu on mi zjeżdża na 36 kanał chociaż przecież jak mu sam ustawię ręcznie to chyba powinien sobie te ustawienie trzymać nieważne, jakie interferencje na tym samym kanale zza ściany sąsiada wykryje.
Chyba, że o tym nie pisałem w pierwszym poście.
A, no i zwęża mi się do 80MHZ na 36 kanale.
Taki router, bo akurat cienko z funduszami, zresztą nie wiem teraz ile będę mieszkał tu gdzie teraz i z tymi samymi ludźmi, a im droższy router kupię tym więcej będę musiał spłacić całą resztę społeczeństwa, że tak powiem.
NO nic, idę sprawdzać ten fw US.