Kompilacja Insider Preview

Cześć.

Mam pewien problem związany z systemem Windows 10 Home. Otóż do niedawna miałem dostępną opcję /Niejawny program testów…Pobierz kompilacje Insider Preview/. Długo nie mogłem się zdecydować na pobieranie beta kompilacji (błędy etc.), ale w końcu po zrobieniu pełnej kopii systemu stwierdziłem, że warto byłoby spróbować nowych rozwiązań ze strony Microsoft-u. Dziś, gdy wszedłem w opcje, zauważyłem jednak, że pole “Rozpocznij” jest na szaro i nie mogę przez to przejść to testowania nowych poprawek… Przywrócenie kopii zapasowej nie pomogło, pamiętam jednak, że jakiś czas, zanim wykonałem backup, opcja “Rozpocznij” była dostępna. Czy wie ktoś może w jaki sposób to naprawić/przywrócić ewentualnie miał już z tym styczność i może dać mi jakąś poradę (wolałbym uniknąć instalacji systemu od nowa bądź jego przywracania do stanu początkowego’ zależy mi na rozwiązaniu tego problemu bez podobnych posunięć)? Byłym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam. Arek.

Ściągnij sobie wersje Insider ISO otwórz obraz ISO w eksploratorze i uruchom setup. System się “nadpisze” zostawiając wszystkie ustawienia i programy na miejscu.

1 polubienie

Dałem ci lajka za pomoc. Niestety rozwiązanie przez ciebie podane nie zadziałało. Pogrzebałem trochę w usługach systemowych, gdzie odnalazłem jedną z nich odpowiadającą właśnie za WIP i uruchomiłem (została też przełączona w tryb automatyczny). Także to jednak nie pomogło. Nie mam pomysłów w jaki sposób to naprawić bez reinstalacji systemu… Jeśli ktoś ma inne rozwiązania (poza reinstalacją bądz cofania się do punktu sprzed X czasu, bardzo bym prosił o ich podanie. Może któreś z nich pozwoli mi przywrócić WIP do prawidłowego działania.

Masz finalną najnowsza wersję Win 10? Bo czytałem gdzies, że coś po zmieniali teraz z dołączaniem do IP.

Jest to finalna (stabilna) wersja systemu Windows 10 Fall Creators Update (10.0.16299.19). Generalnie wymusiłem jej instalację poprzez pobranie pliku z sieci ze strony Microsoft-u (“Asystent aktualizacji do…”), jako, iż jeszcze wtedy nie można jej było domyślnie pobrać poprzez Windows Update. Nie jestem sobie tylko w stanie przypomnieć, czy kompilacja Insider Preview przestała działać przed aktualizacją czy tuż po niej. Sprawdziłem usługę <Niejawny program testów systemu Windows> ale ta jest w trybie automatycznym i bezproblemowo działa. Dlatego już nie wiem co może być przyczyną tego, że opcja “Rozpocznij” jest niedostępna (zrzut ekranu powyżej).

Wydaje mi się, że wina może leżeć po stronie oprogramowania, którego używam (IObit ASC 11 Pro). Poza Windows Insider Preview nie można zmienić jeszcze kilku innych opcji, które podobnie jak WIP są w szarej ramce. Dodatkowo pojawia się czerwony napis, że “niektóre ustawienia są ukryte albo zarządza nimi Twoja organizacja” (poniżej zamieściłem jeszcze dwa zrzuty ekranu). Tak czy inaczej wszystko zdaje się działać prawidłowo (włącznie z Windows Update), sądzę jednak, że program do czyszczenia systemu poprzez tzw. ochronę prywatności mógł zablokować niektóre z usług. W każdym razie ani jego reinstalacja ani przywrócenie ustawień bezpośrednio z menu ASC 11 nie pomogły.

Znalazłem rozwiązanie problemu. Muszę przywrócić “Opinie i diagnostyka” na rozszerzone, inaczej Windows Insider nie zadziała. Generalnie program IObit ASC zablokował wysyłanie danych diagnostycznych do Microsoft-u dlatego część opcji jest niedostępna. Dla wszystkich zainteresowanych tematem odsyłam do linków:

https://www.download.net.pl/niektorymi-ustawieniami-zarzadza-twoja-organizacja-jak-usunac-ten-komunikat-w-windows-10/n/7867/

https://answers.microsoft.com/pl-pl/insider/forum/insider_wintp-insider_personal/windows-10-niektórymi-ustawieniami/55f91743-6a8e-4b4e-9f3d-b7de41cc6b7b

Temat do zamknięcia.

Dziękuję za pomoc.