Kompletny zestaw (komputer plus monitor) do 4500PLN

Witajcie moi drodzy. Wiele się dzieje w świecie komputerowym, a ja nie mam czasu śledzić zmian w sprzęcie, które następują coraz szybciej. Dlatego spytam się ludzi oblatanych w temacie i liczę na waszą pomoc.
Szukam kompletnego zestawu: Komputer+Monitor do 4500 PLN.
Komputer będzie używany głównie do oglądania filmów oraz pracy z dokumentami. Fajnie by było pograć czasami w jakieś gry, oczywiście nie musi to być na najwyższych detalach :slight_smile:
Czekam na wasze propozycje :slight_smile:
EDIT: FAJNIE BY BYŁO JAKBY KOMPUTER BYŁ PRZYSTOSOWANY DO WŁOŻENIA W NIEGO DODATKOWYCH 4K w ciągu powiedzmy 2 lat :wink:


W przyszłości możesz wymienić procesor na nawet 8700K i pobawić się w OC, dokupić RAM, wymienić kartę graficzną na jakąś z górnej półki serii GTX11xx i jakiś HDD.

FAJNIE BY BYŁO JAKBY KOMPUTER BYŁ PRZYSTOSOWANY DO WŁOŻENIA W NIEGO DODATKOWYCH 4K w ciągu powiedzmy 2 lat

Czyli nawet można zrezygnować z karty graficznej na tą chwilę? I jej zakup pro premierze GTX 1160 ?

1 polubienie

Zrezygnować można tylko pytanie brzmi, czy bez karty graf. pogram w Wiedźmina 3, najnowsze GTA bez przycinek :slight_smile:

Takie nadwyrężenie budżetu może być, czy tniemy?

Wg mnie coś takiego:

Od przybytku głowa nie boli ponoć… to ja takie coś zaproponuję. Jak do filmów to 24 cale minimum :sunglasses:

P.S. Ten kompik na AMD Ryzen całkiem sympatyczny.

Posiadasz dobry budżet na przyszłą rozbudowę więc trzeba to dobrze wykorzystać


Intel i5-8400 2.80GHz 9MB BOX 795,00 zł
Obudowa do komputera Phanteks Eclipse P300 Tempered Glass czarna Phanteks Eclipse P300 Tempered Glass czarna 259,00 zł
Karta graficzna NVIDIA Zotac GeForce GTX 1060 AMP! Edition 6GB GDDR5 Zotac GeForce GTX 1060 AMP! Edition 6GB GDDR5 1 349,00 zł
Płyta główna Socket 1151 MSI Z370 TOMAHAWK MSI Z370 TOMAHAWK619,00 zł
Zasilacz do komputera Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOXSeasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX 399,00 zł
Dysk SSD GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO (GEN2) GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO (GEN2) 285,00 zł
Pamięć RAM DDR4 GOODRAM 8GB 3200MHz IRIDIUM Black CL16 GOODRAM 8GB 3200MHz IRIDIUM Black CL16

Komputer pozwoli Ci zagrać w nowości aktualnie tym bardziej wiedźmin 3. Płyta główna wystarczająca do przyszłościowego procesora K nawet i7K 8 generacji (wtedy dodatkowo potrzebne będzie dodatkowe chłodzenie do procesora), dodatkowo zasilacz Gold który nie trzeba wymieniać w przyszłej rozbudowe.
Dodatkowo jedna kość ram w przyszłości rozbudujesz o drugą 16 GB będzie wystarczające. Grafikę wymienić na GTX1080ti, poprzednią możesz sprzedać. Aktualnie starczyło tylko na dysk SSD lecz na razie powinien wystarczyć.

Monitor bez większej kombinacji z matrycą IPS Philips 243V7QDSB/00

Słuszna uwaga i dlatego zmodyfikowałem swój - jedyne co to dysk 1TB lub 2TB do dokupienia za pierwszą wypłatę.

Andrew nie otwiera mi Twojego zestawu

Wow super. Dzięki za szybką odpowiedź :slight_smile: Wiem już czego się mniej więcej mogę spodziewać, pytanie brzmi, jak aktualnie wygląda różnica między AMD, a Intelem w kwestii wydajności. Ja zatrzymałem się na czasach, gdzie była wręcz ogromna różnica architektoniczna :slight_smile: Co do monitorów to też uważam, że 24 cale to minimum do wygodnej pracy z np kilkoma otwartymi naraz dokumentami tekstowymi.
Widzę, że jedno się nie zmieniło wszyscy zapominają, że muszę mieć system operacyjny, ale o niego za 0PLN było łatwiej kiedyś niż teraz :slight_smile: Jak ktoś ma jeszcze jakieś fajne propozycje to niech się nie krępuje.

P.S. Niestety twojej listy nie widzę również :frowning:

Wskaż mi w tekście, w którym miejscu jest mowa o systemie operacyjnym. Była mowa o komputerze i monitorze, systemu nikt nie uwzględniał, bo zakłada się, że OS to rzecz oczywista i jest już albo kupiony, albo proszący o złożenie ma na niego oddzielne pieniądze - ew. chce zainstalować sobie Linuksa.

Windows z naklejką na allegro - Windows 7 30zł, Windows 10 100zł. Nowego szkoda kupować.
AMD do Intela ma się tak, że ten, którego zaproponowałem jest 20% wydajniejszy niż od @LORDEK.
Zaraz pojadę z grubej rury i wrzucę zestawy 100% rozwojowe.

UPS coś się popsuło a taki ładny był kolorowy… a tak na serio to bardzo podobny do Gajwer-a tylko z i3 8100 dyskiem ssd na m2 i hdd 1 TB. Zasilacz Seasonic rewelacja 10 lat gwarancji i grafa Zotaca 5 lat gwarancji i można grać i spać spokojnie :smile:

To teraz tak na poważnie, jeśli zestaw ma być rozwojowy to proponuję coś takiego.
Propozycja na Intelu 8gen:


Propozycja na AMD AM4:

Procki niewygórowane, z myślą że kiedyś zmienisz na topowy za 1 lub 1k z kawałkiem, a na nich spokojnie pograsz w mocne tytuły.
Ewentualnie można tu zmienić na 8GB RAM zamiast 16:

Do dowolnego z nich kupujesz używaną grafę z allegro jak ta:


bo szkoda inwestować 1k na kartę, którą zmienisz później na GTX 1080, a jest mocniejszy od nowego GTX 1050.

No i zgodnie z tym co rozmawialiśmy to dodatkowo 100zł na Win10 z naklejką.

Procesory AMD są dzisiaj bardzo konkurencyjne, różnią się tym, że w podobnym przedziale cenowym mają większą ilość rdzeni/wątków i przez to wyższą wydajność w programach wielowątkowych. Jednak procesory Intela posiadają większą wydajność jednowątkową, przez co mają większą wydajność obliczeniach jednowątkowych i ogólnie grach. Pracując z dokumentami nie zauważysz różnicy, ważniejsze dla Ciebie będzie posiadanie dysku SSD. https://www.x-kom.pl/lista/x35x1lmpr

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi :wink: No i za info o systemie operacyjnym :slight_smile: