Komplikacje po podkręceniu grafy

(Bizz1992) #1

Witam ostatnio strasznie mnie wzieło coś zeby podkręcić karte Graficzną moją Nvidie 8600 GT 512mb 128bit od zotaca

Podkręciłem ją w nvidia control panelu i od tamtego czasu pojawiły sie problemy związane z działaniem gier.

Nie wydaje mi sie zeby grafa była zabardzo podkręcona ponieważ nie podkręciłem ją aż tak mocno ale dla waszej oceny napisze moje takowania nizej.

A więc oryginalne takowania to ,,GPU clock 540 / memory 700 i shader 1188 podkręciłem ją do GPU 655 /memory 950 i shader 1455 czy to zaduzo??

Gry po paru minutach grania zawieszają sie i trzeba resetować kompa a zawiecha wygląda tak

Czy może mi ktoś powiedzieć w czym problem ?

Mój zasilacz to Icute 400 W

(Cyba91) #2

Przekręcona :wink: Karte graficzną podręcasz stopniowo i testujesz 3Dmarkiem czy nie wystepują artefakty.Obniżaj wartości teraz stopniowo np co 10 do póki nie przestaną one występować.

(Bizz1992) #3

A co mam obniżać??GPU pamięć czy shader??

(Cyba91) #4

Wszystko to co podkręcałeś :wink:

(Bizz1992) #5

A może być taka opcja ze poprostu zasilacz nie wystarcza i zawiesza sie komp??

(Piotrek_20) #6

Jaki to dokładnie jest zasilacz? Napisz Markę i model.

(Bizz1992) #7

I cute Model 400W

+12V=18A / +5V=35A/ +3.3=23A /

-12V=0.5A / -5V=0.5A/ +5Vsb=1.5A

(Piotrek_20) #8

no name, może nie trzymać napięć.

(system) #9

Przekręciłeś. tak jak mówili moi poprzednicy obniżaj stopniowo taktowania. Po każdym obniżonym przez ciebie taktowaniu testuj 3d Markiem. Co do zasilacza nie jest on zbyt dobrej jakości więc ja bym uważał z podkręcaniem czego kol wiek w kompie. Pozdrawiam