Kompresja PDF do 300kb

Cześć

Próbuje zaaplikować swoje portfolio na stronie pracuj.pl… niestety limit jest do 300kb a mój najmniejszy pdf waży 2mb… Czy ktoś wie jak skompresować pdfa do 250kb?

 

Skoro zajmuje 2mb to pewno wsadziłeś sporo grafiki, więc obetnij jej jakość albo część wywal. Bo w pdf 2 mb to zajmuje książka o 200 stronach. Czasem dołączona dziwna czcionka może też sporo powiększyć.

Gotowy pdf to spakuje Ci się max 10-20% z racji budowy pliku.

tak jest to grafika same projekty + czcionka. miałem tez zdjęcia ale po kompresji wyglądały tragicznie i je wywaliłem i bez nich plik waży 2mb… wywalić nie moge bo jest to portfolio grafika x) projekt w corelu robiłem na A4

Jeśli ma pozostać w pdf to blado to widzę. Można pokusić się aby źródło zapisać w png a potem w pdf, ale padnie jakość przy powiększeniach.

Wiekszość grafików i pochdnych robi portfolio z próbkami, małe. A jak kogoś interesuje pełny obraz to odsyła do strony www gdzie niema tak drastycznego limitu.

 

Dlaczego napisałem do png a potem do pdf ? Bo…

 

Jak zapisujesz bezpośrednio do pdf to program stara się zapisać dane o czcionkach, wystarczy ich 5 aby było 2mb. W przypadku zapisu do pliku graficznego np png można uzyskać nawet znośną jakość. A kreator pdf będzie widział tylko grafikę.

Inna opcja - w pliku pdf grafiki w niskiej rozdzielczości które byłyby linkami do plików w normalnej jakości wrzuconych na jakiś serwer.