Kompresja plików - czy można 2,5 GB skompresować do 1GB?

Niebawem mam zamiar formatować dysk, a nagrywarka mi siadła, mam na pececie pliki, których nie chcę utracić; dysponuję pamięcią przenośną 1 gb, a rozmiar plików to 2,5 gb, czy jest możliwa tak duża kompresja, by z 2,5 gb wyszło 1 gb? Istnieją programy lepsze i wydajniejsze niż win-rar/win-zip?

Wiem, że możliwe jest, by jedno archiwum umieścić w kolejnym, ale na pewno jest jakiś limit, w końcu archiwa to nie matrioszka :wink:

(ten dział wydał mi się najodpowiedniejszy, gdyż chodzi mi głównie o program, którym ewentualnie mógłbym tego dokonać)

Pozdrawiam.

Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju są te pliki,spróbuj programu 7-Zip.

Te pliki to m.in. obrazy płyt. Dzięki, spróbuję tym programem :slight_smile: Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, to będę wdzięczny.

wątpię byś z 2,5 GB skompresował do 1 GB

podziel te pliki Total Commanderem i później je nim scalisz

pozdrawiam

Aż taka kompresja jest niemożliwa. :stuck_out_tongue:

Oj jest :slight_smile: KGB Archiver Klik

Polski “paker” potrafi 500MB skompresować do 1,5MB więc i z tym sobie poradzi :wink: Jest jeden minus… Potrzeba dobrego kompa i cieeeeeeeeeerpliwości…

a ile czasu rozpakowuje?

Nie wiem czy Cię ucieszy taka odpowiedź ale nagraj na płyte :stuck_out_tongue:

Ciężko mu będzie, bo nagrywarka mu siadła- jak zresztą napisał w swoim pierwszym poście :slight_smile:

To naprawdę jest sprawa indywidualna zależna od kompa. Jednemu tydzień innemu godzinę :stuck_out_tongue:

  1. Dzięki za odpowiedzi, popróbuję, i zobaczymy, jak będzie.

  2. Temat zmieniłem, późno, bo net padł mi ;/

  3. Co do kompa, to mam 2,4 GHZ proc., 256 RAM - mam nadzieję, że kompresja/dekompresja nie będzie się ciągnęła przez tydzień XD

To też jeszcze zależne jest jakie to pliki. Ale myślę że przy tym kompie to pare godzinek będzie :wink: Naszczęście z mojego doświadczenia wynika, że rozpakowywanie trwa szybciej :stuck_out_tongue: Życzę powodzenia!

Dzięki, to chyba będzie wszystko (Zresztą, może spróbuję jeszcze nagrać, bo z tego, com zauważył, to nagrywarka buntuje się najczęściej przy tańszych płytach, więc jak zainwestuje w porządne, może coś wyjdzie XD)

Pozdrawiam.