Kompresja pliku AVI


(Adid24) #1

Witam, mam problem: w Windows Movie Makerze zmontowałem 4 filmy, trwające od 45 do 75 minut. WMM automatycznie zapisuje do formatu WMV i w tym formacie ważą one od 350 do 600MB. Jednak aby zgrać je na płytę DVD i odtwarzać na stacjonarnym odtwarzaczu musiałem skonwertować je do formatu AVI. Bardzo zależało mi na tym, aby plik nie stracił jakości, więc po długich poszukiwaniach znalazłem program Total Video Converter. Jednak po skonwertowaniu waga plików drastycznie się podniosła i teraz ważą one od 3 do 5.5GB, a jedyna rozmiar płyty DVD jaką posiadam to 4.7GB. Kieruję więc do Was pytanie, czy moglibyście polecić jakiś:

-darmowy konwerter plików z WMV do formatu obsługiwanego przez odtwarzacze DVD

-darmowy program, który zmniejszy rozmiar filmu bez utraty jakości

Z góry dziękuję za pomoc, bardzo mi na tym zależy, ponieważ nad montowaniem tego filmu siedziałem kilka tygodni.


(gucio0123) #2

spróbuj przekonwertować tym programem: http://www.dobreprogramy.pl/FormatFacto ... 13295.html

dany plik powinno być dobrze

pozdrawiam


(Miszkurka2000) #3

Zaraz, zaraz a czy WMM nie posiada opcji zapisu filmu jako DVD? Lub zapisu projektu i otwarcia w DVD Maker? A nie mozesz stosowac wersji LIVE?


(Adid24) #4

A co to jest wersja Live?


(Miszkurka2000) #5

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Liv ... 12570.html


(Placio74) #6

Jeśli adam2244 ma zainstalowany system Windows XP, to na każde z powyższych pytań odpowiedź brzmi "nie". :stuck_out_tongue:

Wersja WMM dla Windows XP może zapisywać wideo tylko do WMV i DV-AVI, natomiast Windows Live Essentials jest przeznaczony dla nowszych systemów.

Tak więc... adam2244, jaki masz zainstalowany system operacyjny?