Kompresja rar

niedawno sciagnalem plik z jakiejs stronki zajmowal 1,4MB po rozpakowaniu zajmowal ponad 2,5GB :o .

moje pytanie jest takie: jakim programem i jak go trzeba ustawic zeby byla az taka kompresja.

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

KGB Archiver 1.2.0.23

:arrow: http://pclab.pl/file1010.html

dzieki bardzo a nie ma takich zeby od razu na rar robil?

Na stronie domowej programu KGB Archiver są wyniki testów. Najwyższy stopień kompresji został osiągnięty przy pakowaniu nieskompresowanych danych tekstowych. Wynik=7,8% Przy kompresji aplikacji ten stopień wynosi 22,5%

Nie ma fizycznej możliwości upakowania 2,5GB (ponad połowa płyty DVD albo blisko 4 płyty CD) na dyskietce 1,4MB.

Wychodzi stopień kompresji 0,056% :o

W ogóle nie ma takich kompresorów o takim stopniu kompresji. Na rara zrobi to WinRAR, ale o takim stopniu kompresji to zapomnij.

Podałem program który potrafi skompresowac duze pliki do małych rozmiarów. Nie mówiłem że akurat tym został skompresowany. Zapewne nie i kolega troche przesadził. Jednak ten program potrafi wiele, niestety kosztem komputera.

to ciekawe dlaczego mam taki plik i po rozpakowaniu ma 2,7GB :stuck_out_tongue:

wiec jakos sie da tak skompresowac :slight_smile:

Ależ to absolutnie możliwe !

Mam taką encyklopedię kulinarną spakowaną ACE (troszkę gorsze od RARa) - zajmuje około 2MB, a po rozpakowaniu jakieś 700MB :o :o

Ale to dlatego, że kompresowane teksty są bardzo podobne do siebie (przepisy kulinarne w końcu - nazwy produktów spożywczych się wielokrotnie powtarzają).

Tak więc jak najbardziej możliwe jest spakowanie 2,5GB do 1,4MB - zależy tylko jakie to dane są.

-=Kula=-

Zamieśc ten spakowany plik na serwerze:

http://www.yousendit.com/

I podaj na forum linka do niego.

Bo nie za bardzo wierze w takie bajki :PPP

prosze bardzo oto link do pliku

******************************

Ze względu na charakter dyskusji - przenoszę do Na Luzie

Pobrałem plik i nie mogę go rozpakować bo wywala błąd o braku dostępności wolnego miejsca na dysku (pomimo tego że dysku jest wolne 5,7 GB). Więc coś z tym plikiem nie halo :wink:

dziwne bo mi dziala

moze na maila ci wysle??

Mi też działa :lol:

mwsnap00087ss.jpg

A co to da ?

Też go pobrałem i też się drze - z tym, że akurat ma rację :mrgreen:

Ludzie, moim zdaniem to jest plik mini maxi image.

Czyli najczęściej stosowany do gier np. instalujemy normalnie z płyty, a potem ją np oddajemy, to ściągamy takiego minimaxi image (nie do wszystkich gier jest, właściwie to mało, najwięcej tych najnowszych) i montujemy taki plik w deamonie np. i on to widzi jako cala plyte.

Dam przyklad:

*********************************

po rozpakowaniu musicie rozpakowac kolejny w srodku (2Mb) z ktorego utworzy sie kilka giga nie pameitam dokladnie ile

Jakby co to jest to *****************************

jest to mini maxi image ale mam tez inne to wiecej niz 5mb nie zajmuja a ten akurat 2,7gb

hehe

Ej, akórat też to ściągnąłem i rzeczywiście jest to ******************************* który pozwala tylko na zamontowanie w deamonie i granie.

Wiem bo sam używałem identycznego bo nie chciało mi sięmieć płyty w napędzie cały czas, więc ściągnąłem takiego tylko że z ********************* i odpalam sobie tak jakby to był pełny obraz płyty.

gdyby tylko byly takie pakery ale na 1 dvd by sie rzeczy nagralo :mrgreen:

Czyli taki mały pliczek zastepuje normalny obraz gry ?? :open_mouth: