Komputer a zakłócanie pracy telewizora

Witajcie,to nie moj problem, ale znajomy ma telewizor i antenę pokojową oraz kompa w tym samym pokoju po włączeniu kompa zakłócany jest odbiór telewizyjny i inni domownicy złoszczą się. Czy można jakoś temu zaradzić?

Aha zamienił niedawno zasilacz Feel 350 ATX na EC420 -NP 24.

Dość trudne. Zasilacz tzw. impulsowy potrafi “siać” zakłócenia do sieci 230V. Poradź ewentualnie zasilanie komputera poprzez listwę z wbudowanym filtrem sieciowym.

O ile zakłócenia pojawiają się po włączeniu komputera (nie monitora) to stawiam zasilacz lub k. graficzną. Ale jest możliwość że zakłóca monitor :stuck_out_tongue:

Ja myślę, że te zakłócenia to od zasilacza komputera.

Jedyne rozwiązanie to wyłączać komputer z prądu na czas oglądania TV albo zmienić antenę TV z pokojowej na zewnętrzną.

Najprawdopodobniej właśnie zakłócenia powoduje zasilacz komputera jak napisali moi przedmówcy. Zwykła listwa przeciwprzepięciowa nic tu nie zdziała. Są na rynku listwy eliminujące szumy i wszelkiego rodzaju zakłócenia z sieci, lecz one są dość drogie i nie zawsze efekt jest widoczny. Najlepiej podłącz komputer lub telewizor do gniazdka o innej fazie, tak żeby komputer i tv nie pracowały na tej samej. W każdym mieszkaniu powinny być co najmniej 2 fazy. Jeśli zakłócenia powoduje zasilacz to masz stu procentowe rozwiązanie tego problemu najtańszym kosztem.

Pozdrawiam.

PS: jeśli ta antena jest zasilana przez dodatkowy zasilacz najlepiej żeby on pracował na tej samej fazie co TV a komputer na tej drugiej.

no to klops bo komp TV i zasilaczTV są z tego samego kontaktu, choć z dwóch gniazdek

Jedno wyklucza drugie. Kontakt = gniazdko :slight_smile:

Jeśli chodzi o zasilacz, to już chyba lepszy był ten Feel. Proponuję wymianę na Fortron ATX-350PNF.

Pociągnij przedłużacz z innego pomieszczenia (najlepiej z gniazdka na innej fazie) i zobacz, czy będą zakłócenia na TV przy włączonym kompie. Jeśli to nie pomoże, to niestety musisz albo skorzystać z anteny zewnętrznej, albo przenieść telewizor w miejsce bardziej oddalone od komputera (lub odwrotnie).

masz rację gniazdko jest jedno i kontakt też, tylko w nie mogę wpiąć kilka przewodów to to samo jak w rozgałęziaczu

Dodane 09.11.2009 (Pn) 12:40

Dzięki. Powiedz mi proszę jaki (czy w ogóle ) ma wpływ na powstawanie zakłóceń moc zasilacza

Nie, moc zasilacza nie ma żadnego znaczenia na powstawanie zakłóceń, ewentualnie jego jakość.

Co do tego gniazdka to tak jak napisał Kpc21 :

Zastosuj się do tego co napisał kolega:

Proponuję na próbę pociągnięcie przedłużacza z kuchni lub łazienki (one zazwyczaj mają inną fazę niż na pokojach) i podłączenie do niego albo kompa albo TV z anteną i wtedy włączenie obydwu czyli kompa i Tv z anteną i zobaczysz czy pojawiają się jakieś zakłócenia czy nie. (o ile oczywiście łazienka lub kuchnia mają oddzielną fazę z pokojami bo różnie to bywa).