Komputer AIO - Potrzebuję pomocy w wyborze dobrego zestawu

Witam. Chcę zakupić zestaw komputerowy All in One. I zastanawiam się nad Sonym i HP. Sony w podobnej cenie oferuje lepsza karte graficzna, więcej pamięci jak i nagrywarke BluRay,a HP ma tylko odtwarzacz BluRay, ale za to lepszy procesor i7 no i ładniejszy wygląd.

Pytanie które mam do Was to czy te komputery sprawdzają się dobrze jako centrum rozrywki w domu, czy można bez ścinek oglądać filmy w Full HD, grać w miarę nowe gry komputerowe no i jak wygląda praca na takim komputrze, tworzenie wideo, Video Chat itp…

A tutaj są modele które mnie interesują - oczywiście jak macie coś lepszego to ślicznie proszę o linki.

HP AIO

Sony AIO

jowisz257 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Według mnie za tak duże pieniądze nie ma sensu czegoś takiego kupować. O niecałą połowę mniej można złożyć taki sam a może troszkę lepszy PC.

Do oglądania filmów FullHD każdy współczesny komputer się nada, jedynym wyjątkiem są z jednordzeniowym procesorem Atom i grafiką Intela (starszą, np. 945G).

Z kolei komputery All in One nie są przeznaczone do gier, czy raczej dla graczy. Te zaprezentowane mają grafikę z laptopów.

Znaczy się, SIMSy pójdą, Civilization też, ale strzelanki 3D raczej nie.

Ten HP najwyraźniej jest sprowadzony z USA, więc w Polsce może być problem z serwisem (przy współczesnym sprzęcie lepiej nie liczyć na cud że się coś nie zepsuje). Jeśli ma tuner TV, może okazać się bezużyteczny, w USA są inne standardy.

HP sprzedaje również w Polsce komputery AIO.

Obydwa komputery mają zbliżoną grafikę, dużej różnicy nie ma. GT230 ma podobną wydajność co GT340, jeślic hodzi o komputery stacjonarne, natomiast GT330M jest kartą laptopową i słabszą niż GT330, z pewnością GT330 jest słabsza niż GT340, więc może okazać się słabsza niż GT230.

Jedyna różnica to taka, że GT230 obsługuje DirectX10 i Shader 4.0, a GT330 DirectX10.1 i Shader 4.1.

Nagrywarka BlueRay może się nie przydać, w ogóle nagrywarki płyt stają się zbędne ze względu na popularność pendrivów (16GB kosztują już mniej niż 100zł) oraz do dłuższego przechowywania napędów dysków USB (500GB potrafi kosztować poniżej 200zł).

W tej cenie kupi się już coś takiego: http://www.cortland.pl/apple-imac-21-5- … model.html

Może ekran nie jest dotykowy, napęd tylko DVD/CD, ale za to da się doinstalować Windowsa i obudowa z aluminium, dużo lepsza grafika. Są tunery telewizyjne USB. RAM wystarczy.

Dodane 08.01.2011 (So) 19:34

Lepszy w jakim sensie? AIO zajmują tyle miejsca co monitor, brak plątaniny kabli, brak skrzynki pod biurkiem, są ciche.

Wydajność wystarczy do wszystkich zastosowań, a komfort pracy większy. Jedynie dla graczy się nie nadają i do zawodowej obróbki video (kodowanie do h.264 swoje trwa i każdy dodatkowy MHz oraz każdy rdzeń się liczy).

Kumpel przesłał mi linka do AIO 3D , a co o tym myślicie? Czy lepiej kupić TV 3D i podłączyć? (tylko na taki musiałbym jeszcze trochę pozbierać)

http://www.fotobiko.pl/ae2420-3d056pl-i5650-full-matryca-dotykowa-ati57301gb-okulary-p-117858.html?osCsid=9e16ae5e84bfc951209f114bb1dbc38e&utm_source=radar.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-01&utm_content=53833446