Komputer bardzo po wolno się uruchamia

(Aneta955) #1

Witam, ten temat założyłem w nadziei że dzięki temu dowiem się, które programy umieszczone w auto starcie mogę wyłączyć

Ponieważ od pewnego czasu komputer bardzo po wolno się uruchamia a zamyka JESZCZE WOLNIEJ

Oto programy umieszczone w autostarcie:

HKCU:Run ctfmon.exe C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

HKCU:Run NBJ "C:\Program Files\Ahead\Nero BackItUp\NBJ.exe"

HKCU:Run Gadu-Gadu 10 "C:\Program Files\Gadu-Gadu 10\gg.exe"

HKCU:Run Skype "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /nosplash /minimized

HKLM:Run RTHDCPL RTHDCPL.EXE

HKLM:Run SkyTel SkyTel.EXE

HKLM:Run Alcmtr ALCMTR.EXE

HKLM:Run JMB36X Configure C:\WINDOWS\system32\JMRaidTool.exe boot

HKLM:Run NeroFilterCheck C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe

HKLM:Run HP Software Update C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe

HKLM:Run avast5 "C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\avastUI.exe" /nogui

HKLM:Run NvMediaCenter RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

HKLM:Run NvCplDaemon RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

HKLM:Run IMMON "C:\Program Files\IM Magician\Vicamon.exe"

Startup Common HP Digital Imaging Monitor.lnk C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe

Startup Common Microsoft Office.lnk C:\Program Files\Microsoft Office\Office\OSA9.EXE

(pakierhakierxd) #2

Tego nie da się odczytać same krzaczki weź lepiej weź wpisz w uruchom msconfig

wejdź w zakładkę uruchamianie u zrób screena wszystkich elementów jakie tam są:smiley:

do robienia screenów używasz klawisza printscreen,wklejasz do painta i zapisujesz jako plik zdjęciowy

(Martini M) #3

Witam,

Osobiście do zarządzania autostartem i usługami startującymi z systemem aplikację autoruns z pakietu SysinternalsSuite. Wszystko doskonale widoczne i pogrupowane w zakładkach.

Pozdrawiam

(system) #4

Niepotrzebnie startują razem z systemem (wg. pozycji od góry):

1, 2, 3, 4, 9, 10, 15 i 16. Te spokojnie mozna wyłaczyć, choć ten pierwszy wymaga wejścia do Panelu sterowania i wyłączenia go w ustawieniach językowych. GG i Skype radzę włączać "ręcznie".

(Aneta955) #5

CZYLI TE?

HKCU:Run NBJ "C:\Program Files\Ahead\Nero BackItUp\NBJ.exe"

HKCU:Run Gadu-Gadu 10 "C:\Program Files\Gadu-Gadu 10\gg.exe"

HKCU:Run Skype "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /nosplash /minimized

HKLM:Run NeroFilterCheck C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe

HKLM:Run HP Software Update C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe

Startup Common HP Digital Imaging Monitor.lnk C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe

Startup Common Microsoft Office.lnk C:\Program Files\Microsoft Office\Office\OSA9.EXE

(pakierhakierxd) #6

Tak je odznacz i uruchom ponownie komputer:)

i sprawdź czy pomoże:D

(Aneta955) #7

Ok zaraz dam znać czy pomogło

-- Dodane 13.01.2011 (Cz) 17:32 --

POMOGŁO Komputer odżył :smiley:

(Piotrkijak) #8

Zdefragmentuj i przeczyść sobie rejestr i dysk, będzie Ci się jeszcze szybciej uruchamiał.

(Aneta955) #9

Rejestr ccleanerem? - czyściłem

Defragmentacja dysku? Defragmentację przeprowadzałem deflaglerem (czy jak mu tam)

Tylko jeszcze nie wiem czym bym mógl pousuwac z kompa puste foldery :frowning: ale mniejsza o to.

Mówię wam chłopaki komp teraz naprawdę śmiga aż miło :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Poraj I Love You :wink: :smiley: hehe

-- Dodane 13.01.2011 (Cz) 18:13 --

Jeszcze tylko jedno pytanko: A tego nie można w ccleanerze wyłączyć?

Bo ja wszystkie te programy wyłączyłem ccleaner'em

Więc dlaczego i tego nie można? Będę wdzięczny za odp.

(pakierhakierxd) #10

ja do defragmentacji polecam program Auslogics Disk Defrag

a do usuwania śmieci z kompa itp. Auslogics BoostSpeed

ja ich co jakiś czas używam są 100 % bezpieczne:D

Ten proces nawet jak go wyłączysz to po ponownym uruchomieniu kompa się ponownie włączy on taki jest temu kolega radził aby w panelu sterowania coś tam wyłączyć :smiley:

(Aneta955) #11

Aha, no to HKCU:Run ctfmon.exe C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe lepiej wolę zostawić w autostarcie włączony mniejsza o to. Ale np Gadu-Gadu i Skejpa i te inne można było ccleanerem, co nie?

(pakierhakierxd) #12

można to to samo:D

(system) #13

I love You also! A na poważnie (chodzi o ctfmon ), to wchodzisz tak: Panel sterowania > Opcje regionalne i językowe > zakładka Języki > przycisk Szczegóły > zakładka Zaawansowane > i zaznacz kwadracik Wyłącz zaawansowane usługi tekstowe. Gotowe! Restart!

-- Dodane 13.01.2011 (Cz) 19:50 --

Nigdzie indziej tego nie wyłączaj, bo i tak będzie się "odnawiać".

-- Dodane 13.01.2011 (Cz) 19:56 --

Pustych folderów nie ma co szukać. W niczym nie przeszkadzają, a komp szybciej nie będzie pracował. Wszystkie wyżej wymienione przez kolegów programy czyszczące są OK i wystarczają.

-- Dodane 13.01.2011 (Cz) 20:07 --

Chyba powinieneś jeszcze przemyśleć potrzebę startu razem z systemem programu IM Magician. To chyba program do kontaktów video? Jeśli tak, to uruchamiaj go ręcznie, podobnie jak GG i Skype.

(Aneta955) #14

Odnośnie HKCU:Run ctfmon.exe C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe ctfmon to zrobiłem wg. twoich instrukcji i komp smiga JESZCZE SZYBCIEJ :smiley: :smiley: :smiley: . A co do IM Magician to może zostać w autostarcie? bo co do niego to nie mam pewności :slight_smile:

(pakierhakierxd) #15

wyłącz do niczego ci się nie przyda

opis

specjalne oprogramowanie do komunikacji internetowej IM Magician ramki animacje maski itp. w prezencie

masz kamerę internetowa tracera i do do tego program co dałem na górze