Komputer bardzo się zacina po instalacji sterownika


(fajnybobo123) #1

Witam, mam problem który polega na tym, że mam system Windows 10 a co się z tym wiąże - mam Windows Defendera. Dzisiaj wyskoczyło mi powiadomienie że mam jakąś niezgodność i powinienem zainstalowac sterownik (nie pamiętam nawet jego nazwy, ale chyba był on do dysku twardego lub czegoś podobnego bo chyba w nazwie było HDD), bez zastanowienia na wszystko się zgodziłem i instalacja się rozpoczęła, nagle po paru minutach w trakcie instalacji komputer zaczął ledwo co chodzić - nawet kursor się nie ruszał, wszystko się zawiesiło. Gdy kliknąłem kombinacje Ctrl-Alt-Delete to kursor po paru sekundach poruszył się lecz znowu później się blokował a menedżera zadań dalej nie widziałem. Zrestartowałem komputer lecz dalej chodził on 20x wolniej, kursor bez przerwy się zacina, komputer włącza się o wiele dłużej, generalnie wszystko niesamowicie zamula. Bez wątpienia jest to wina tego dziwnego sterownika od Windowsa lecz nie wiem jak go usunąć, ponieważ nie wiem gdzie on jest. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.


(krystian3w) #2

Może sprawdź czy masz punkt przywracania systemu (raczej nie bo wyłączony jest system robienia kopi w 10).


(fajnybobo123) #3

Niestety nie mam punktu przywracania, już sprawdzałem.


(krystian3w) #4

To sprawdź np. próbując z shiftem wybrać uruchom ponownie https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12376/windows-10-start-your-pc-in-safe-mode

  1. Uruchom ponownie komputer. Po przejściu na ekran logowania przytrzymaj naciśnięty klawisz Shift, wybierając pozycję Zasilanie Ikona zasilania > Uruchom ponownie.
  2. Po ponownym uruchomieniu komputera na ekranie Wybierz opcję wybierz pozycje Rozwiąż problemy > Opcje zaawansowane > Ustawienia uruchamiania > Uruchom ponownie.
  3. Po ponownym uruchomieniu komputera zostanie wyświetlona lista opcji. Wybierz klawisz 4 lub F4, aby uruchomić komputer w Trybie awaryjnym. Jeśli musisz mieć dostęp do Internetu, użyj klawisza 5 lub F5, aby uruchomić Tryb awaryjny z obsługą sieci.

(quantumrush) #5

Zainstaluj Process Explorer https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/process-explorer
oraz Autoruns https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autoruns i w zakładce Logon i NT Services posprawdzaj jakie usługi uruchamiają się z systemem. Domyślnie usługi “Windowsowe” są ukryte. Poszukaj jakichś podejrzanych wpisów.


(fajnybobo123) #6

W trybie awaryjnym zarówno z dostępem do sieci jak i bez niego komputer zacina się tak samo. W Autoruns i Process Explorer nie widzę niczego podejrzanego.