Komputer bardzo zwiesza, problem z explorerem

Witajcie, mam problem, otóż pobrałem prawdopodobnie jakieś świństwo z internetu, i przy wypakowywaniu już mi się coś zacinać zaczęło, potem po resecie nic się nie dało zrobić explorer.exe co chwila wyskakuje z problemem, a trybu awaryjnego nie da sie wlaczyc, tzn tak jak by wtedy klawiatura nie byla wlaczona, a wtedy wszystko dzialalo, wiec prosze Was, o pomoc :slight_smile: Ledwo mi posta napisac bo co chwile sie cos zacina albo przestaje odpowiadac :// dziwne to, ze MSE nic nie wykryl a wsyzstko stalo sie po tym swinstwie, moze zmienic sie na cos lepszego ? przepraszam, zez nie uzywam polskiej pisowni, ale tereaz co chwile mi sie pzregladarka wylacza i kopiuje;/ przed chwila sie zglosil antywir ze wylaczony ;d pisze to troche jak bloga, ciagle kopiujac i wklejajac^^

OTL http://wklej.org/id/381220/

Extras http://wklej.org/id/381221/

BARDZO PROSZE O POMOC

Start -> Uruchom wpisujesz msconfig.

Zmieniasz na Uruchamianie Selektywne i restartujesz kompa.

Odnajdujesz to świństwo co zainstalowałeś i usuwasz z komputera, a następnie ustawiasz na powrót Uruchom normalnie(w tamtym configu).

I nie instaluj jakiegoś niesprawdzonego bagna z internetu jak siedzisz na koncie Administratora !!

Tylko , ze ja nic nie zainstalowalem! !!

Ale po co te krzyki… nie napisałeś że nie zainstalowałeś.

Najbardziej pomocne byłoby jakbyś powiedział co to za plik był…

Po co się włamywać jak drzwi są otwarte?

Zwłaszcza, że może się okazać, że to był tylko zbieg okoliczność… i przyczyn trza szukać gdzie indziej…

Próbowałeś uruchomić komputer w tym trybie?

Bo interesuje mnie, czy działa w nim normalnie czy nie…

pulsacyjnie naciskam F8 i jest wybor ale wtedy klawiatura nie dziala i nei ma jak wybrac, to jest dziwne , bo tutaj normalnie jak widzisz pisze, a malwarebytes przez 2 godziny skanu nic nie znalazl dlatego wstawilem log z otl

Chodziło mi o to…

Tak, wlaczyl sie , ale nie widzialem zbyt duzej roznicy, po prostu “normalnie” sie wlaczyl ( nie wiem czy tak mialo byc) a sprawdzi ktos logi ? MSE I MBAM czysto.

Dodane 27.08.2010 (Pt) 19:57

To co spraawdzi ktos logi ? bo ciagle explorer.exe laguje ://

Dodane 27.08.2010 (Pt) 19:58

Sprawdziłby ktoś te logi ? :slight_smile:

Ciekaw jestem czy jak idziesz do doktora to też, każesz mu robić rentgen, usg i echo serca zanim będzie mógł ci powiedzieć, że masz katar…

Kiedyś w zakładzie gdzie pracowałem wisiała taka kartka:

1)Naprawa komputera 25zł

2)chcesz się przyglądać 50zł

3)komentujesz 75zł

4)chcesz pomóc 100zł

Zamiast robić jakieś testy programami o dyskusyjnej skuteczności, trzeba było się zastosować do poleceń, a Ty je ignorowałeś.

Nie wiem po kiego grzyba przychodzisz na forum jak nie masz ochoty przynajmniej spróbować podanych sposobów.

Pytałem się co to był za plik… to jest najszybsza metoda na stwierdzenie czy może mieć on coś wspólnego z twoim problemem czy to tylko zbieg okoliczności

oczywiście mogę przejrzeć te twoje logi w poszukiwaniu “czegoś” tylko:

  1. Nie znam nazw wszystkich programów, komponentów i procesów na świecie i nie wydaje mi się żeby ktoś znał… skąd mam wiedzieć co jest podejrzane a co nie na podstawie jedynie nazwy?

  2. Nawet jeśli w logu nie ma nic podejrzanego to nie oznacza, że nie zainstalowały się jakieś pliki które umieją się ukrywać.

  3. Możliwe, że problemem jest np uszkodzona biblioteka, lub plik… a tego mi już log nie powie…

Takie logi są pomocne, ale to nie jest żadna Diamentowa Droga czy Koran i “przejrzenie ich” nie da odpowiedzi na wszystkie pytania świata…

Poprosiłem Cię również o uruchomienie komputera w trybie gdzie odpalone zostają jedynie komponenty systemu. Nie dlatego że lubię jak ktoś restartuje komputery, tylko to wyjaśni czy problemy z explorerem są powodowane przez jakiś inny zewnętrzny program lub usługę, czy problem jest związany z samą pracą explorera.

Natomiast twoje:

“Tak, wlaczyl sie , ale nie widzialem zbyt duzej roznicy, po prostu “normalnie” sie wlaczyl”

nie wnosi nic… normalnie to znaczy jak? Był problem czy nie? Nie widziałeś zbyt dużej różnicy, to znaczy że jednak jakaś była, to jaka ?

W każdym razie poświęciłem kupę czasu na pisanie tego zamiast robienie czegoś konstruktywnego…