Komputer bardzo zwolnił. Proces bezczynności szaleje


(Vic171) #1

Witam, ostatnimi czasy mój komp chodził coraz wolniej, a dzisiaj jak go uruchomiłem, to procesor pracuje na okrągło, a proces bezczynności pożera całe CPU. Coś czuję, że to wirusy, ale Kaspersky milczy jak grób :slight_smile: Wiem, że HijackThis to już przeszłość. Z czego Wam wysłać loga?

Pozdrawiam.


(Martini M) #2

Cześć,

Co znaczy

?

Czy użycie procesora przy tym zadaniu wynosi rzędu 99%? Jeżeli tak to znaczy, że Twój system jest bezczynny i robi dokładnie NIC.

Procesor nie może nic nie robić, dlatego w każdym systemie jest coś takie co w windows’ie nazywa się procesem bezczynności. Procesor się w jakiejś pętli kręci, jeżeli nie ma co robić. Gdybyś przy tym procesie miał 0% to możesz zacząć się martwić, bo wtedy jakiś inny proces pożera całe zasoby i rozpocząć trzeba śledztwo.

Taka porada, może zrobić porządki na dyskach (defragmentacja) i wywalić śmieci, temp’y, przeczyścić rejestr. To na początek.

Zastanów się co zainstalowałeś albo co robiłeś po czym tak Ci komp zwolnił. Kompy nie zwalniają tak nagle same z siebie z dnia na dzień.

Pozdrawiam


(Vic171) #3

No dobrze, ale to chyba nie jest normalne, że nic nie robię na komputerze, a procesor bezustannie coś “mieli”. Zauważyłem, że ten problem pojawia się w pierwszych minutach po uruchomieniu systemu, każdy program uruchamia się 10x wolniej. Potem wszystko jest już ok.

Proszę o sprawdzenie logów.

http://wklej.org/id/380408/ - GMER

http://wklej.org/id/380410/ - OTL Extras

http://wklej.org/id/380412/ - OTL