Komputer bez karty graficznej

Cześć.
Chciałem złożyć komputer, lecz gdy ceny poszły w górę i jest brak pentiuma g4560, mam mały dylemat.
I pytanie czy jakbym zamiast pentiuma g4560, kupił i5-7400, bez karty graficznej w celu przyszłego dokupienia grafiki jak ten sprzęt by się sprawował.
Nie liczę na tytuły bardzo wymagające, tylko typu, LoL, CS, DarkOrbit oraz starsze tytuły typu: Resident Evil 5, Gothic. I czy komputer w ogóle by działał na zintegrowanej grafice od intela.
Sprzęt:
Intel core i5-7400
ASRock H110M DVS R.3.0, H110
Patriot Viper 4, 2x4GB DDR4
Antec VP 500w
MODECOM Oberon Black
Toshiba P300 1 TB.
Lub bym prosił o jakąś opinie/radę na temat tego sprzętu.

Mam bardzo podobny komputer.
Czy te pamięci są taktowane 2400mhz?
Jeżeli tak to nie opłaca się bo H110 obsługuje do 2133mhz
Więc albo zmień mainboarda albo ram :slight_smile:
A co do procka sprawuje sie dobrze nie ma z nim problemów i w grach razem z GTX1060 OCV1 miód malina

A i jeszcze może być tak że z tymi pamięciami komputer Ci nie odpali. Mój znajomy tak zrobił.

A jaką płytę główną pan poleci pod ten zestaw?
I czy bez karty graficznej komputer będzie działał na win 7?

Pewnie że będzie działać. Ja mam MSI B250M BAZOOKA i działa dobrze jeszcze sie nie popsuło. Na morelach kosztuje 310zł wiec nie tak zle a ma pare fajnych bajerów jak np. usb typu C


Nawet sie trochę swieci :stuck_out_tongue_winking_eye:
A nie wiem czy bedziesz usatysfakcjownowany działaniem gier bez karty. Szczególnie CS chyba ze chodzi o 1.6
Chociaz CS:GO powinno uciągnąc w srednich na jakiejś nieskiej rozdziałce w 20/30 klatkach

I teraz głupie pytanie :D, czy płyta będzie pasowała do obudowy oraz czy LoL i YouTube będzie chodził LoL na minimalnych oczywiście :wink:

Obudowy to raczej dość uniwersalne są. Zamierzasz go sam montować? Może być troche zabawy z dokrecaniem bo
albo ktoras dziurka na plycie nie bedzie miala pokrycia z ta w obudowie ale raczej bedziesz mial wszystko w zestawie z obudową zeby to zrobic ładnie.
Nie miałem styczności z tą obudową ale płyta jest mała a wydaje mi sie ze nawet bardzo podobna rozmiarami do tej z H110.

YouTube mysle ze bez problemu uciągnie. Nawet nie wiem w jakim stopniu YouTube uzywa GPU.
A jak chodzi o lola to myśle ze nawet w srednich bedzie dalo sie przyjemnie grać. Aczkolwiek nie chce mi sie teraz wyciągać grafiki i instalować LOL’a :stuck_out_tongue:

Ogólnie samemu nie planuje składać, tylko dokupić usługe na morele.net. A pod ten procesor jakie karty graficzne są dobre?

A i czy płyta którą pan polecił nie będzie potrzebowała aktualizacji biosu?

Jak już mówiłem ja mam MSI GTX1060 OCV1 i działa. I lepszej do tego procesora już się nie opłaca. Bo już w niektórych tytułach występuje bottleneck. A z grafiką planujesz grać w te same tytuły? Myśle ze MSI GTX1050 GAMING X wystarczy
A wersja 2 czy 4 GB to juz kwestia ile pieniedzy chcesz przeznaczyc i czy to wykorzystasz.
No ja nie updatowalem biosu a bo i poco ładny jest wygodny jest i chyba nawet w polskim jezyku.

Po zakupie karty, planuje grać w takie tytuły jak gra v, wiedźmin, H1 z1, ale wysokie detale mnie zbytnio nie obchodzą

H1Z1 nie testowałem ale Wiedzmin 3 na ultra chodzi płynnie klatek nie sprawdzałem ale mysle ze 50-60 jest stale. Z GTA troszke gorzej trzeba było zejść z ustawień bo procesor nie wyrabiał.
To komputer za trochę ponad 3k więc nie oczekujmy cudów.

Jeśli miałbym się podzielić doświadczeniem - odpuść sobie tego G4560.

Dwa nowe g4560 nie działały pod dwiema nowymi, różnymi płytami tj. nie działa zintegrowana karta graficzna.

Chcesz się liczyć z kłopotami z intelowską integrą to sobie kup g4560.

A Intel HD graphic 630 będzie działał na windows 7 bo czytałem czy gpu kabylake wspiera tylko win 10?