Komputer bez karty graficznej

(SirKuzio) #1

Cześć.
Chciałem złożyć komputer, lecz gdy ceny poszły w górę i jest brak pentiuma g4560, mam mały dylemat.
I pytanie czy jakbym zamiast pentiuma g4560, kupił i5-7400, bez karty graficznej w celu przyszłego dokupienia grafiki jak ten sprzęt by się sprawował.
Nie liczę na tytuły bardzo wymagające, tylko typu, LoL, CS, DarkOrbit oraz starsze tytuły typu: Resident Evil 5, Gothic. I czy komputer w ogóle by działał na zintegrowanej grafice od intela.
Sprzęt:
Intel core i5-7400
ASRock H110M DVS R.3.0, H110
Patriot Viper 4, 2x4GB DDR4
Antec VP 500w
MODECOM Oberon Black
Toshiba P300 1 TB.
Lub bym prosił o jakąś opinie/radę na temat tego sprzętu.

(mordawi) #2

Mam bardzo podobny komputer.
Czy te pamięci są taktowane 2400mhz?
Jeżeli tak to nie opłaca się bo H110 obsługuje do 2133mhz
Więc albo zmień mainboarda albo ram :slight_smile:
A co do procka sprawuje sie dobrze nie ma z nim problemów i w grach razem z GTX1060 OCV1 miód malina

A i jeszcze może być tak że z tymi pamięciami komputer Ci nie odpali. Mój znajomy tak zrobił.

(SirKuzio) #3

A jaką płytę główną pan poleci pod ten zestaw?
I czy bez karty graficznej komputer będzie działał na win 7?

(mordawi) #4

Pewnie że będzie działać. Ja mam MSI B250M BAZOOKA i działa dobrze jeszcze sie nie popsuło. Na morelach kosztuje 310zł wiec nie tak zle a ma pare fajnych bajerów jak np. usb typu C

Nawet sie trochę swieci :stuck_out_tongue_winking_eye:
A nie wiem czy bedziesz usatysfakcjownowany działaniem gier bez karty. Szczególnie CS chyba ze chodzi o 1.6
Chociaz CS:GO powinno uciągnąc w srednich na jakiejś nieskiej rozdziałce w 20/30 klatkach

(SirKuzio) #5

I teraz głupie pytanie :D, czy płyta będzie pasowała do obudowy oraz czy LoL i YouTube będzie chodził LoL na minimalnych oczywiście :wink:

(mordawi) #6

Obudowy to raczej dość uniwersalne są. Zamierzasz go sam montować? Może być troche zabawy z dokrecaniem bo
albo ktoras dziurka na plycie nie bedzie miala pokrycia z ta w obudowie ale raczej bedziesz mial wszystko w zestawie z obudową zeby to zrobic ładnie.
Nie miałem styczności z tą obudową ale płyta jest mała a wydaje mi sie ze nawet bardzo podobna rozmiarami do tej z H110.

(mordawi) #7

YouTube mysle ze bez problemu uciągnie. Nawet nie wiem w jakim stopniu YouTube uzywa GPU.
A jak chodzi o lola to myśle ze nawet w srednich bedzie dalo sie przyjemnie grać. Aczkolwiek nie chce mi sie teraz wyciągać grafiki i instalować LOL’a :stuck_out_tongue:

(SirKuzio) #8

Ogólnie samemu nie planuje składać, tylko dokupić usługe na morele.net. A pod ten procesor jakie karty graficzne są dobre?

(SirKuzio) #9

A i czy płyta którą pan polecił nie będzie potrzebowała aktualizacji biosu?

(mordawi) #10

Jak już mówiłem ja mam MSI GTX1060 OCV1 i działa. I lepszej do tego procesora już się nie opłaca. Bo już w niektórych tytułach występuje bottleneck. A z grafiką planujesz grać w te same tytuły? Myśle ze MSI GTX1050 GAMING X wystarczy
A wersja 2 czy 4 GB to juz kwestia ile pieniedzy chcesz przeznaczyc i czy to wykorzystasz.
No ja nie updatowalem biosu a bo i poco ładny jest wygodny jest i chyba nawet w polskim jezyku.

(SirKuzio) #11

Po zakupie karty, planuje grać w takie tytuły jak gra v, wiedźmin, H1 z1, ale wysokie detale mnie zbytnio nie obchodzą

(mordawi) #12

H1Z1 nie testowałem ale Wiedzmin 3 na ultra chodzi płynnie klatek nie sprawdzałem ale mysle ze 50-60 jest stale. Z GTA troszke gorzej trzeba było zejść z ustawień bo procesor nie wyrabiał.
To komputer za trochę ponad 3k więc nie oczekujmy cudów.

(darekkkk) #13

Jeśli miałbym się podzielić doświadczeniem - odpuść sobie tego G4560.

Dwa nowe g4560 nie działały pod dwiema nowymi, różnymi płytami tj. nie działa zintegrowana karta graficzna.

Chcesz się liczyć z kłopotami z intelowską integrą to sobie kup g4560.

(SirKuzio) #14

A Intel HD graphic 630 będzie działał na windows 7 bo czytałem czy gpu kabylake wspiera tylko win 10?