Komputer chce sformatować zapełnioną kartę SD

;( Witam wszystkich serdecznie! Rrrety jestem taka zielona w sprawach związanych z komputerami, raczej sobie radzę, ale teraz to nie wiem co mam robić, szperam na setkach forów i nic nie mogę znależć. Mianowicie, wsadziłam kartę SD z pamiątkowymi zdjęciami do kompa, obejrzałam kilka, ale coś zaczął się komp mulić i wyłączyłam podgląd, ale nie wyjęłam karty. Po chwili jezcze raz włączyłam pogdląd, a tu wyskoczył napis: przed użyciem dysku należy go sformatować, czy chcesz go teraz sformatować? (czy coś takiego, jestem cała w nerwach i nie pamiętam już). Jestem przerażona, to są super ważne pamiątkowe zdjęcia! !!

jesli masz viste, to jak wlozysz karte to pisze pewnie ze zle sformatowana i chce ja sformatowac, ale mozna wybrac, ze nie, nie chce w tej chwili formatowac czy jakos tak. Czy po prostu nie mozesz tego anulowac ??

Wsadź kartę pod jakąś dystrybucją linuksa. Nie jestem pewien czy na Live CD ten numer zadziała ale kilka razy też tak miałem w sumie to nawet nie wiem czemu :confused: Wtedy z Windowsa2003 przełączam się na ubuntu i tam bez problemu odczytuję sobie pliki tak więc radzę sprawdzić te rozwiązanie bo nic nie możesz stracić (no może jedynie czas potrzebny na ściągnięcie dystrybucji) a wiele możesz zyskać :wink:

Użyj testdisk (klawiszem c kopiujesz dane do katalogu testdisk).

viewtopic.php?f=2&t=302678&start=15

Jeśli możesz to podejdź do sąsiada, kolegi, koleżanki i sprawdź czy u nich też to samo.

Hmm, chodzi o to, że nawet aparat teraz chce mi sformatować tą kartę. Lipa na maxa, siostra i sąsiadka mją laptopy bez czytnika kart :frowning: więc nie sprawdzę. Fakt, mam vistę, ale przy tym komunikacie wyskakuje tylko “formatuj teraz” albo “anuluj” i nic się nie dzieje przy anulowaniu. A skąd wziąć dystrybucję Linuksa? Ubunt? TestdisK? Czarna magia… Ściągnęłam sobie Testdisk ale nie działa, był w zipie, rozpakowałam i nic… albo ja nie wiem jak to działa… Czy ja już pisałam, że jestem zielona? Tak zielona, że aż różowa :lol:

Linuksa a konkretniej ubuntu 8.10 PL ściągniesz przez Torrent lub Tradycyjnie.

Wystarczy tylko wypalić taką płytkę na CD włożyć do kompa i z niej wystartować :slight_smile:

Dalej czekasz aż Ci się załaduje system z płytki i wtykasz kartę. Powinno wyskoczyć nowe okienko z dalszymi opcjami umożliwiającymi przeglądanie zawartości.

Aplikacja jest w folderze win.

A partition is still missing: Deeper Search - na screenach masz opcje do wyboru (w tym c - copy):

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step

Dodane 22.03.2009 (N) 1:43

Aplikacja jest w folderze win.

A partition is still missing: Deeper Search - na screenach masz opcje do wyboru (w tym c - copy):

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step

OT --> Kosz

łeeee, i tak nie wiem, ok, myśle…

Dodane 22.03.2009 (N) 22:59

Uff, poradziłam sobie, zrobiłam format w aparacie i odzyskałam wszystkie zdjęcia. Dzięki :slight_smile:

miałem identyczny problem - Aparat NIKON kompakct - widows 10 - win chciał formatować , aparat też - nie radzę formatować . Hashi****WIELKIE DZIĘKI TESTDISC ZADZIAŁAŁ REWELACYJNIE wszystkie linki BARDZO POMOCNE - WSZYSTKIE zdjecia z wakacji odzyskane CZAD CZAD CZAD i za darmo :stuck_out_tongue_winking_eye:
Jezszcze raz WIELKIE DZIĘKI HASHI