Komputer chce sformatować zapełnioną kartę SD

(Kamila Kk) #1

;( Witam wszystkich serdecznie! Rrrety jestem taka zielona w sprawach związanych z komputerami, raczej sobie radzę, ale teraz to nie wiem co mam robić, szperam na setkach forów i nic nie mogę znależć. Mianowicie, wsadziłam kartę SD z pamiątkowymi zdjęciami do kompa, obejrzałam kilka, ale coś zaczął się komp mulić i wyłączyłam podgląd, ale nie wyjęłam karty. Po chwili jezcze raz włączyłam pogdląd, a tu wyskoczył napis: przed użyciem dysku należy go sformatować, czy chcesz go teraz sformatować? (czy coś takiego, jestem cała w nerwach i nie pamiętam już). Jestem przerażona, to są super ważne pamiątkowe zdjęcia! !!

(Nerogold) #2

jesli masz viste, to jak wlozysz karte to pisze pewnie ze zle sformatowana i chce ja sformatowac, ale mozna wybrac, ze nie, nie chce w tej chwili formatowac czy jakos tak. Czy po prostu nie mozesz tego anulowac ??

(wolfram.) #3

Wsadź kartę pod jakąś dystrybucją linuksa. Nie jestem pewien czy na Live CD ten numer zadziała ale kilka razy też tak miałem w sumie to nawet nie wiem czemu :confused: Wtedy z Windowsa2003 przełączam się na ubuntu i tam bez problemu odczytuję sobie pliki tak więc radzę sprawdzić te rozwiązanie bo nic nie możesz stracić (no może jedynie czas potrzebny na ściągnięcie dystrybucji) a wiele możesz zyskać :wink:

(Hashi) #4

Użyj testdisk (klawiszem c kopiujesz dane do katalogu testdisk).

viewtopic.php?f=2&t=302678&start=15

(Longhorn2009) #5

Jeśli możesz to podejdź do sąsiada, kolegi, koleżanki i sprawdź czy u nich też to samo.

(Kamila Kk) #6

Hmm, chodzi o to, że nawet aparat teraz chce mi sformatować tą kartę. Lipa na maxa, siostra i sąsiadka mją laptopy bez czytnika kart :frowning: więc nie sprawdzę. Fakt, mam vistę, ale przy tym komunikacie wyskakuje tylko "formatuj teraz" albo "anuluj" i nic się nie dzieje przy anulowaniu. A skąd wziąć dystrybucję Linuksa? Ubunt? TestdisK? Czarna magia... Ściągnęłam sobie Testdisk ale nie działa, był w zipie, rozpakowałam i nic... albo ja nie wiem jak to działa... Czy ja już pisałam, że jestem zielona? Tak zielona, że aż różowa :lol:

(wolfram.) #7

Linuksa a konkretniej ubuntu 8.10 PL ściągniesz przez Torrent lub Tradycyjnie.

Wystarczy tylko wypalić taką płytkę na CD włożyć do kompa i z niej wystartować :slight_smile:

Dalej czekasz aż Ci się załaduje system z płytki i wtykasz kartę. Powinno wyskoczyć nowe okienko z dalszymi opcjami umożliwiającymi przeglądanie zawartości.

(Hashi) #8

Aplikacja jest w folderze win.

A partition is still missing: Deeper Search - na screenach masz opcje do wyboru (w tym c - copy):

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step

-- Dodane 22.03.2009 (N) 1:43 --

Aplikacja jest w folderze win.

A partition is still missing: Deeper Search - na screenach masz opcje do wyboru (w tym c - copy):

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step

(Frog) #9

OT --> Kosz

(Kamila Kk) #10

łeeee, i tak nie wiem, ok, myśle...

-- Dodane 22.03.2009 (N) 22:59 --

Uff, poradziłam sobie, zrobiłam format w aparacie i odzyskałam wszystkie zdjęcia. Dzięki :slight_smile:

(rysiek102) #11

miałem identyczny problem - Aparat NIKON kompakct - widows 10 - win chciał formatować , aparat też - nie radzę formatować . Hashi****WIELKIE DZIĘKI TESTDISC ZADZIAŁAŁ REWELACYJNIE wszystkie linki BARDZO POMOCNE - WSZYSTKIE zdjecia z wakacji odzyskane CZAD CZAD CZAD i za darmo :stuck_out_tongue_winking_eye:
Jezszcze raz WIELKIE DZIĘKI HASHI