Komputer chodzi, ale jest czarny ekran

Witam

 

Mam problem z moim drugim komputerem. Wczoraj wszystko jeszcze działało, niestety pod wieczór komputer zgasł sam. Tak jakby odlaczone zostało zasilanie, uruchomiłemgo na nowo i znowu to samo. Probowalem z 10 razy, ale gdy sie pojawił pulpit znowu gasil sie [czasem nawet szybciej, po kilku sekundach od uruchomienia]. Dzisiaj rozebrałem go w celu przeczyszczenia, był zakurzonywiec myslalem ze moze byc to powod. Zlozylem i teraz co prawda nie gasnie, ale uruchamia sie sam kiedy tylko wlacze zasilanie przelacznikiem z tylu komputera. Kiedy juz sie tak zalaczy to chodza wszystkie wiatraczki, diody sie swieca, ale monitor pomimo ze jest podlaczony [sprawdzalem kable od monitora i monitor - dzialaja] nie uruchamia sie, dioda od monitora miga caly czas tylko.

W dodatku po wlaczeniu komputera przed wystapieniem tego problemu zawsze był dzwiek [takie pojedyncze pikniecie o ile sie nie myle] teraz tego nie ma. Nie znam sie zbytnio na tych sprawach :mrgreen: nie wiem co moze byc przyczyna. Czy ktos z was miał moze podobny problem lub moze mnie pokierowac co zrobic aby to naprawic :slight_smile: .

 

Pozdrawiam, Cobretti

  1. Stosuj się do norm języka polskiego, bo człowiek w połowie tekstu ma dość (jak nie wiesz o co mi chodzi to cię naprowadzę: jest różnica między zrobić komuś łaskę lub laskę)

  2. Zresetuj BIOS (instrukcję jak to zrobić znajdziesz w dokumentacji płyty głównej)

3, Sprawdź czy płyta główna zgłasza błędy POST (pikanie przy starcie) kiedy uruchomisz komputer bez włożonych pamięci i karty graficznej. Jeśli płyta będzie milczała, to wysiadł albo zasilacz albo płyta główna. Jeśli będzie piszczała - to masz szansę ze wysiadła tylko karta graficzna.

Zasilacz. 

Jeśli komputer nie startuje z “guzika”, a trzeba robić “kopa” zasilaczem to znaczy, że szwankuje zasilanie. Sądząc po twojej “działalności” musisz wyciągnąć zasilacz, założyć nowy / zapasowy i sprawdzić czy wszystko działa. Tymi swoimi zabawami mogłeś uszkodzić podzespoły… ale co ja tam wiem…

Czym czyściłeś, może jakąś szmatką “elektryzującą” ?

Na sucho, na mokro?

Sprężonym powietrzem?

Odkurzaczem?

Podaj  producenta i model kary graficznej. Starsze karty nie mają dodatkowego zasilania, nowe modele tak. Sprawdź czy w trakcie czyszczenie nie odłączył się kabel z dodatkowym zasilaniem, jeżeli twoja karta takie posiada.