Komputer chodzi głośno przy rozruchu


(Esspero231) #1

Witam, jak włączam komputer, zaczyna warczeć, dopóki go nie wyłączę i włączę z powrotem. Co może być nie tak. Czyściłem podzespoły z kurzu, ale nic nie dało. Na pewno to nie wentyl od karty graficznej, bo był czyszczony poza tym karta ma dopiero 7 miesięcy.


(Longhorn2009) #2

Może dysk twardy lub zasilacz.


(Esspero231) #3

Zasilacz mam od Chiefteca i też ma jakieś 6-7 miesięcy. Co do dysku to jak to sprawdzić i skąd to mógłby szwankować dysk.


(Przemi G) #4

Jasnowidza tu oczekujesz? :slight_smile: Przy otwartej obudowie nadsłuchuj się co jest przyczyną tego charczenia, być może wentylator gdzieś się zatarł. Najlepiej odłącz na chwile wentylator i włącz kompa na pare sekund i sprawdzaj czy to jego wina i tak z każdym wentylatorem.

Dodane:

Stare dyski z starości zaczynają trzeszczeć, lub po prostu mają w sobie cos że głośno chodzą. Tutaj pozstaje tylko jego wymiana.

A co do zasilacz to właśnie wentylator w nim powoduje najczęściej wiele problemów z hałasem przy uruchomieniu, jakby to była jego przyczyna, jego wymiana wiązała by się z rozkręceniem zasilacza czyli utratą gwarancji na zasilacz.