Komputer chodzi strasznie wolno nie wiem z jakiego powodu


(Kreatius) #1

Od jakiegoś czasu komputer strasznie mi zamula. Po załadowaniu się windowsa trzeba czekać dobrych 10 minut aby móc zacząć normalną pracę na nim. Oprócz problemów z zamulaniem pojawiają się też bluescreeny 0x0000007E lub 0x00000077. Proszę o pomoc.

log z hijacka

http://wklej.org/id/37453/

C:\PROGRA~1\Keyboard\Ikeymain.exe

Possibly nasty! According to our database this process runs normally in c:\programmi\trust\wireless keyboard + mouse 300kd\keyboard! Check if you know this process and arrange a viruscheck where required.

E:\Program Files\VolumeWatcher\SPUVolumeWatcher.exe Possibly nasty! According to our database this process runs normally in c:\programme\sony\sony picture utility\volumewatcher! Check if you know this process and arrange a viruscheck where required. Sony Picture Utility

Prosiłbym jeszcze o pomoc w interpretacji tych wpisów, które wyskoczyły po analizie w hijacku. Z góry dzięki.


(huber2t) #2

Podaj log z Combofix

Logi dajesz na http://wklej.eu lub na http://wklej.org a w poście dajesz tylko link


(errata72) #3

Lepiej by było gdybyś dał screana tego bluscreana . Ważne są pozostałe parametry tego

błędu.I przeproś babcie .


(Kreatius) #4

Słuchajcie piszę teraz z laptopa, po pierwszym uruchomieniu combofix zawiesił się po 50 procesie pisał coś o nierozpoznawalnym poleceniu wew. lub zewn. ale nie załapałem o jaki plik chodzi skolei za drugim razem od razu dał komunikat: "Nazwa c.bat nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy" choć tym razem komunikat był w okienku na czarnym tle a nie jak poprzednio na niebieskim i dało się go wyłączyć bez potrzeby restartu systemu (za 1 razem musiałem zrestartować).


(Olixxx94) #5

http://support.microsoft.com/kb/330182/PL/

http://support.microsoft.com/kb/315266/pl


(Creer84) #6

Tak na przyszłośc: viewtopic.php?f=16&t=301117


(Kreatius) #7

Wielkie dzięki za info, ale teraz chciałbym wrócić do problemu. Prosiłbym o pomoc co mam dalej zrobić w zaistniałej sytuacji.

-- Dodane 10.01.2009 (So) 22:34 --

Postanowiłem jeszcze raz zainstalować combofixa (po wcześniejszym odinstalowaniu oczywiście :P) z tymże po wyłączeniu Avasta (o ja gupia ci**), jednakże po odpaleniu pojawia się to co za pierwszym razem po 50 etapie czyli:

Nazwa "C:\WINDOWS\system32\" nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy" . Pomocy! Co mam zrobić?


(boczi) #8

kreatius , proszę poprawić temat na konkretny, używając opcji Edytuj. :?

-- Dodane 11 stycznia 2009, 0:41:39 --

Creer , nie OT-uj soft widać z loga

Kosz


(Michaelp128) #9

Pobierz i zastosuj Malwarebytes' Anti-Malware Uruchom pełne skanowanie jeżeli coś znajdzie, to usuń. Następnie daj loga na forum.


(Kreatius) #10

Zainstalowałem i przeskanowałem komputer tymże programem ale nic nie wykrył. Zamieszczam log z hijacka a jeśli to nie wystarczy to bardzo bym prosił o polecenie czegoś w zastępstwie combofixa bo cholerstwo się umnie zawiesza.

http://wklej.org/id/37942/

-- Dodane 13.01.2009 (Wt) 22:22 --

Słuchajcie jeśli ktoś z forum może mi pomóc to bardzo bym prosił, info w poprzednim poście. Dodatkowo co jakiś czas samoistnie uruchamia się setup office'a, a z pulpitu po restarcie komputera znika tapeta. Please help [-o<