Komputer chodzi wolniej niż powinien

Witam jestem posiadaczem laptopa samsung.com np550p7c s04pl , problemem jest mała wydajność sprzętu przy nawet niskich wymaganiach, kiedy grałem np w DMC na swoim o wiele słabszym komputerze z procesorem 2.5ghz 2-rdzeniowym grafiką 512mb oraz 4gb ram wszystko działało bardzo płynnie, natomiast kiedy gram na tym laptopie mającym procesor czterordzeniowy i5 2.5ghz 8gb ram i 2gb ram pamięci graficznej gra się zacina, liczba klatek na sekundę znacznie spada, czasy ładowania są znacznie dłuższe. jest tak z wieloma grami/programami których wymagania teoretycznie ten komputer spełnia i tak chciałem zapytać, bo może wy wiecie dlaczego tak jest, że na lepszym komputerze wszystko chodzi gorzej. wydaje mi się że próbowałem już wszystkiego, sterowniki są, wszystko poustawiane na najwyższą wydajność itp. :frowning:

przeinstaluj windowsa, zainstaluj antywirusa, wyczyść laptop w środku z kurzu

A grając w gry przełączasz grafikę ze zintegrowanej na dodatkową?

Ona się przełącza automatycznie chyba. Poza tym nie sądzę, żeby np Crysis 3 w ogóle się włączył na zintegrowanej od intela.Windows był niedawno reinstalowany, antywirus nic nie wykazuje.

Bardzo możliwe, że twój laptop się po prostu przegrzewa. Zalecam czyszczenie z kurzu i wymianę pastę na procesorze.

Właśnie kurcze raczej nie, bo to wygląda mniej więcej tak samo i w zimowy wieczór tuż po włączeniu i w letnie popołudnie po godzinie grania/użytkowania. :slight_smile:

Ja mam dużo mocniejszego lapka i Crysis 3 też idealnie nie chodzi. Daj jakieś bardziej konkretne info, ile fps, jakie temperatury masz itp.

W Crysisie akurat jest to ok. 15 fps, ale mniejsza o to, bardziej chodzi o to, że na gorszym sprzęcie bez ani jednego zacięcia chodzi mi DMC a na lapku bardzo średnio. I nie wiem czy nie mam w lapku czujników temperatur czy co, ale everest nic nie pokazuje poza temperaturą HDD która wynosi 41 stopni celsjusza

Jaką masz grafikę w tym laptopie? Bo ilość pamięci nie wyraża jej wydajności.

Program HWMonitor i daj screen.

 

Program Core Temp, zainstaluj uruchom, pograj w wymagającą grę z 15 minut i wrzuć z Core temp screen.

 

Program HD Tune i opcja healt i wrzuć screen z smart dysku.

http://zapodaj.net/844c82dd59b4e.jpg.html dobra, ten program rzeczywiście wszystko już pokazał. chyba wszystko jest jasne. to są temperatury tuż po włączeniu komputera

Piekarnik czyszczenie na wczoraj bo uszkodzisz laptopa.