Komputer ciąglę się restartuje

Mam problem z komputerem. Po włączeniu ciągle się restartuje, ale jest pewna zależność. 

Podaj parametry swojego zasilacza, przynajmniej producenta i moc. I wypisz resztę swoich podzespołów. Ile sprzęt ma lat?

Proponowałbym sprawdzić czy w ogóle wentylator na radiatorze procka pracuje. Przy okazji zobacz czy jakimś cudem radiator się nie odpiął od procka. Sprawdź wszystkie kable czy nie są luźne, odepnij wszystkie zbędne urządzenia usb. Przeczyść komputer w środku porządnie odkurz oczywiście na odłączonym od prądu.

Parametry zasilacza:

Prawdziwy złom. Szkoda kasy w to wkładać to jak szukanie igły w stogu siana ale jak bardzo chcesz zacznij od podmiany zasilacza. Chyba, że planujesz zakup w przyszłości kompa to kup porządny zasilacz np. Corsair VS450 za jakieś 150zł. W innym wypadku podłącz każdy inny zasilacz byle sprawny.

Raczej odpuszczę. Chciałem spróbować go przywrócić do podstawowego działania, aby chociaż przykładowy “word” chodził. Ale skoro mówisz, że nie warto w to ładować pieniędzy i że to jak szukanie igły w stogu siana to nie ma co szukać na siłę. Myślałem, że po opisie będzie się dało stwierdzić w czym na pewno tkwi problem i wymiana załatwi sprawę. 

Po pierwsze, ty nie masz zasilacza, tylko nie powiem co za g***o, po drugie, masz pewnie uszkodzone kondensatory koło procka i stąd te restarty.

Obejrzyj płytę główną i sprawdź czy kondensatory nie są spuchnięte. Albo to albo zasilacz.

Sprzęt ogólnie jest słaby, ale on jest potrzebny tylko do najprostszych rzeczy, właściwie do tzw. “żeby tylko działał”. 

Najlepiej dla Ciebie będzie jeśli najpierw pożyczysz sobie dobry i sprawny zasilacz od znajomego i przetestujesz, chyba że i tak masz zamiar składać nowy zestaw to możesz od razu kupić nowy.

Dokładnie właśnie tak chcę zrobić, aby sprawdzić, czy zmiana zasilacza daje efekt. A jeżeli to by się powiodło to wtedy zakupię nowy.