Komputer ciągle wysyła pliki- logi do sprawdzenia


(Kielbas99) #1

Witam. Od jakiegoś czasu stwierdziłem, że komputer ciągle wysyła jakieś pliki bez mojej ingerencji, używając prędkość uploadu na max ( wszystkie programy p2p były wyłączone). Uniemożliwia mi to grania oraz spowalnia korzystanie internetu. Podejrzewałem wirusy. Zrobiłem skanowanie dysku Kaspersky Internet Security 2010 (wersja 30 dniowa), skanowanie spybotem, czyszczenie rejestru jv 16 power tools oraz zrobiłem logi Combofixem i Hijackthis. Taki sam problem znalazłem na tym forum, lecz chcę się upewnić i poradzić się was.

Logi z Combofixa http://www.wklej.org/id/177006/

Logi z HijackThis http://www.wklej.org/id/177011/

Prosiłbym o szczegółowe wytłumaczenie oraz zapobieganie tego oto problemu.


(Katalonczyk97) #2

narazie zrób skana Dr. Web Cure IT http://www.dobreprogramy.pl/DrWEB-CureI ... 12976.html oraz Malwarebytes Anti-malware http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html oczywiście najpierw zaktualizuj potem pełny skan pokaż raporty ze skanów


(Henio Mazurek) #3

Odinstaluj AskBar i pochodne.

Nic tu nie ma. Ten ruch sieciowy wygląda na automatyczne aktualizacje.


(Kielbas99) #4

Automatyczne aktualizacje od jakiegoś tygodnia :confused: Nawet teraz odpisując w tym temacie mam wysyłanie plików 35 kb/s (czyli maksimum w przypadku mojego internetu). Za chwilę wykonam te 2 skany i edytuję tego posta.


(Henio Mazurek) #5

No wiesz przy takim łączu jakie masz oraz włączonej usłudze BITS to całkiem możliwe.

A jeśli to odpada to pozostaje

Pojęcia nie mam co to robi, ale jako, że data instalacji przypada na ok tydzień temu + otwarte porty przez ten program, sugerowałbym, że wina leży po jego stronie

Bo wirusów tutaj nie widać.

Poza tym nie stosuj ComboFix'a bezzasadnie bo to nie jest zupełnie bezpieczny program i może wyrządzić więcej szkód niż pożytku, zwłaszcza, że nic tu nie ma.


(Kielbas99) #6

Dr. Web Cure IT nic nie wykrył, natomiast Malwarebytes Anti-malware wykrył jednego wrzucam jego logi.

http://wklej.org/id/177447/

Wywaliłem Pando Media Boost oraz jeszcze raz wyczyściłem rejestr jv 16 pt. Na razie nie mam czasu sprawdzić, czy coś pomogło.


(Katalonczyk97) #7

zaktualizuj do Service Pack 3


(Kielbas99) #8

Dobra, wywaliłem Pando Media Booster i pomogło. Usunąłem unlockerem i wyczyściłem rejestr i na razie nie wysyła nic bez mojej wiedzy. Jeżeli problem się powtórzy to odpiszę. Dzięki wszystkim za pomoc.