Komputer co jakiś czas laguje

Witam mam taki problem otóż gram np w jakąś grę czy to online czy na kompie, i w pewnym momencie gra zaczyna się zacinać co prawda nie mocno ale średnio a to bardzo przeszkadza, w grach online to samo, powiem nawet że częściej niż w takiej normalnej nagranej na dysku grze, dodam że takie coś dzieje mi się tylko przy grach ( nigdzie indziej nie zauważyłem) i jakoś tak co minuta. Co mam zrobić, pomóżcie. Skanowałem też antywirusem wykrył coś, usunąłem, ale dalej się tnie :cry: Pomożecie?

Zdeframgentuj, przeczyść dysk i rejestr, zrobisz to np. programem TuneUp Utilities. Przeczyść też partycję systemową programem odkurzacz i zaktualizuj sterowniki do karty graficznej oraz Direct’a. Powinno pomóc.

dzięki spróbuję tego

Za tzw. lagi odpowiada najczęściej jakość połączenia z serwerem gry. Oczywiscie stan komputera jest też ważny (wyłącz wszystkie niepotrzebne aplikacje typu gg, skype w czasie grania).

a nie instalowałeś może nowych sterowników do lanu ??

nie, po prostu nic nie pomogło,defragmentacji nie trzeba,dysk przeczyściłem dysk i rejestr, sterowników karty nie ma a co do directX niby mi się zainstalowało ale tak szybko że coś w to nie wierzę, nie przypominam sobie, żebym sterowniki lan instalował, a jeśli by tak było to co mam zrobić?

W takim razie powyłączaj programy, które korzystają z internetu i przeskanuj programem doktor web curelt system, może masz go zawirusowanego i dlatego.

Zauważyłem jeszcze że jakoś mało się tnie w Operze ale nie wiem czemu (prawie w ogóle

To tak jak pisałem, powyłączaj programy, które korzystają z internetu, jak to nic nie da, to nie mam już pomysłu o co może chodzić.

A jaki masz sprzęt, może format?

Polecam skan systemu za pomocą Boot`owanej płyty, opis dałem w tym temacie:

http://forum.dobreprogramy.pl/windox-strasznie-wolno-chodzi-t428943.html

a jak masz neta podłączonego ? jakiś modem czy usb ?