Komputer co jakiś czas laguje


(189mike189) #1

Witam mam taki problem otóż gram np w jakąś grę czy to online czy na kompie, i w pewnym momencie gra zaczyna się zacinać co prawda nie mocno ale średnio a to bardzo przeszkadza, w grach online to samo, powiem nawet że częściej niż w takiej normalnej nagranej na dysku grze, dodam że takie coś dzieje mi się tylko przy grach ( nigdzie indziej nie zauważyłem) i jakoś tak co minuta. Co mam zrobić, pomóżcie. Skanowałem też antywirusem wykrył coś, usunąłem, ale dalej się tnie :cry: Pomożecie?


(Piotrkijak) #2

Zdeframgentuj, przeczyść dysk i rejestr, zrobisz to np. programem TuneUp Utilities. Przeczyść też partycję systemową programem odkurzacz i zaktualizuj sterowniki do karty graficznej oraz Direct'a. Powinno pomóc.


(189mike189) #3

dzięki spróbuję tego


(Marmarczyk) #4

Za tzw. lagi odpowiada najczęściej jakość połączenia z serwerem gry. Oczywiscie stan komputera jest też ważny (wyłącz wszystkie niepotrzebne aplikacje typu gg, skype w czasie grania).


(malolat) #5

a nie instalowałeś może nowych sterowników do lanu ??


(189mike189) #6

nie, po prostu nic nie pomogło,defragmentacji nie trzeba,dysk przeczyściłem dysk i rejestr, sterowników karty nie ma a co do directX niby mi się zainstalowało ale tak szybko że coś w to nie wierzę, nie przypominam sobie, żebym sterowniki lan instalował, a jeśli by tak było to co mam zrobić?


(Piotrkijak) #7

W takim razie powyłączaj programy, które korzystają z internetu i przeskanuj programem doktor web curelt system, może masz go zawirusowanego i dlatego.


(189mike189) #8

Zauważyłem jeszcze że jakoś mało się tnie w Operze ale nie wiem czemu (prawie w ogóle


(Piotrkijak) #9

To tak jak pisałem, powyłączaj programy, które korzystają z internetu, jak to nic nie da, to nie mam już pomysłu o co może chodzić.


(Patrykstar1997) #10

A jaki masz sprzęt, może format?


(Dawidmsslupsk) #11

Polecam skan systemu za pomocą Boot`owanej płyty, opis dałem w tym temacie:

http://forum.dobreprogramy.pl/windox-strasznie-wolno-chodzi-t428943.html


(malolat) #12

a jak masz neta podłączonego ? jakiś modem czy usb ?