Komputer co jakiś czas piszczy

Witam,

mam mały problem. Otóż co jakiś czas mój komputer zapiszczy ( piszczy od kilku do kilkunastu sec.). Co prawda nie zdarza się to często (sporadycznie) lecz dzieje się to w najmniej spodziewanym momencie np. gdy czytam coś na stronach internetowych, instaluję grę lub gdy po prostu gram. Jest to dla mnie bardzo denerwujące, ponieważ nie wiem co to tak naprawdę jest. Czy ktoś mógłby napisać co to może być i czy jest to niebezpieczne dla komputera.

Za każdą pomoc serdecznie dziękuję. :smiley:

Aj… Zapomniałem dodać czegoś ważnego. Gdy komputer piszczy to cała praca staje w miejscu ( tylko gdy rozmawiałem z kolegą na Skype to w trakcie piszczenia mogłem kontynuować rozmowę).

Wybaczcie ale wyleciało mi to z głowy :smiley:

przeczyść go w środku zapewnie jest zakurzony

sprwadź też radiator na procku :wink:

Hmm… Sprawdzę

Dodane 11.01.2011 (Wt) 17:57

Ma ktoś jeszcze jakiś inny pomysł co mogłoby to być?

Miałem to samo na swoim laptopie, dysk twardy mi padł i talerze się ocierały tworzac pisk, komputer się zawieszał :slight_smile: Chodził przez jakiś czas ale później to co up. Musiałem twardziela wymienić, sprawdź go

cichosza mówi dobrze :slight_smile:

Wielkie dzięki. A czy jeśli dysk jest na gwarancji to mogę go oddać do naprawy lub wymiany czy raczej mi tego nie uznają?

Jeżeli usterka nie wynikła z Twojej winy,powinni Ci uznać reklamacje,i w przypadku niemożliwości jego naprawienia,powinni Ci go wymienić.

Mi też kiedyś tak robił, teraz już b.rzadko. Winny jest zasilacz (chyba luźny na 0.1mm), jak go lekko palcem przytrzymam/dogne to przestaje, no chyba że “wróci” o 0.1 mm z powrotem.

Ale czy przy reklamacji będą mogli robić jakieś problemy ( to się dzieje sporadycznie więc jakby podłączyli do swojego pc to im zaraz nie zapiszczy i wtedy mogą powiedzieć że sobie coś zmyśliłem) co powiedzieć lub zrobić w takiej sytuacji ?

Nagrać film?