Komputer co kilka minut gwałtownie zwalnia

witam

mój problem opiera się na tym że co kilka minut może kilka naście komputer zwalnia strasznie

Zauważyłem to w grach(w każdej) gdzie z około 100 fps spada do 10-15 na 5-7 s i z powrotem wraca do normy

tak samo filmy na YT czasem zcina na 5-7s filmu

Co może być przyczyną ? mam tak od postawienia windowsa na nowym kompie przez informatyka

mój config

Dysk 80gb barracuda

1gb ram

proc Intel 2x 3,2

GF 7600 GT

Płyta główna MSI

Zasiłka Feel 400w

Prosze o szybką pomoc bo problem mnie strasznie irytuje

z góry dzięki!

Może po prostu zbadaj w Menedżerze zadań jaki proces zużywa w tym momencie najwięcej pamięci/procesora (poza grami) :slight_smile: jeśli jest możliwość zaistnienia infekcji to wstaw logi do działu Bezpieczeństwo systemów…

Menadżer zadań czysty maks bierze GG 15 CPU, Niewiem czy jest infekcja ale z góry zakładam że nie ponieważ dzieje sie to od postawienia Windowsa, może to być coś z dyskiem lub ze sterwonikami do karty graf ?

Chciałem zainstalowac nowe stery do grafy, ale aktualne zajmują ponad 900mb i mam jakieś dziwne obawy…

Jakieś zabezpieczenia systemu są?

Tak AVG Free… ;] testować czy sie zwiesza przy wyłączonym ?

Dodane 28.03.2010 (N) 17:41

Więc tak nie mogłem wyłączyć wszystkich Procesów związanych z AVG bo ciągle sie od nowa włączały i nie moge sprawdzić…Pobrać Avire i zobaczyć czy na Avirze jest ok? Czy raczej problem nie dotyka Av ?:confused:

Zobacz kiedy i z jaką częstotliwością AVG się aktualizuje/skanuje system czy inne zasobożerne operacje przeprowadza.

nie dzieje sie nic zasobożernego, odistalowałem go a problem jak był tak jest…Odinstalowac stery od kary i dac starsze ? lub inne jakieś… ? Czy jakies inne pomysły?

Sprawdzałem defragmentacje są pofragmentowane pliki ale tylko w folderach Steam i Fifa

Pobierz OTListIt2: otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html przeskanuj daj log OTListIT.txt oraz Extras.txt.

http://wklej.org/id/305736/ OTL.txt

2gi wyskoczył taki sam z taką samą nazwą niebyło żadnego Extras.txt

Zrób porządek.Pousuwaj niepotrzebne rzeczy.Możesz też spróbować rozkręcić obudowę komputera i wyczyścić go z kurzu.

Mam wyczyszczony komputer czyszcze raz na jakis czas, na dysku nie ma zbędnych rzeczy…

A może karta ci nie wyrabia jeżeli na ekranie pojawi się za dużo obiektów?

Jeżeli nie to wyłącz jeszcze harmonogram zadań (może coś tam jest zaplanowane)

Objawy przypominają działanie antywirusa (cykliczne skanowanie itp co obciąża system na chwilę)

Przetestuj dysk twardy programem HDTune i Victoria, sprawdź czy taśmy są dobrze przypięte.

Antywirus`a odinstalowałem problem dalaj był…Harmonogram zadań? Gdzie to ? a i czy może pomoc inna wersja sterowników do Grafy? Defragmentacja ?

Dodane 29.03.2010 (Pn) 13:10

Jakby tasmy były źle przypięte to by sie komputer nie włączył, nie nabijaj postów…

Sam sobie nie nabijaj postów, pytasz o rady to rady dostajesz, jak się nie podoba to nara. Tak się składa,że miałem u siebie taki problem jak ty i to właśnie w taśmach był problem tak więc daruj sobie teksty o nabijaniu postów…

Wszystko mam nowe więc sprzęt nie powinien zawodzić…

@brio11 Takie rady to podziękuje…

Sprawdzi ktoś log z OTL`a ?

Niby nie powinien ale różnie to bywa. Sprawdź dysk programami: HDtune, Victoria, MHDD