Komputer czasami się włącza czasami nie

Witam! Od paru dni mam problemy z włączeniem kompa ponieważ czasami sie włączy a czasami nie chodzi mi o to że piknie dysk potem napęd cd/dvd i chodzą wentylatory na 100% ale bios już nie wstaje i ten komputer jest taki dziwny raz wstanie włączy się a raz nie! Wczoraj o 16:00 włączałem go i działał ,dzisiaj włączyłem o 8:00 i nie włączył się.I do teraz się nie włącza. Co się z nim może dziać ?!

Sprzęt to nie nowość bo ma już 5 lat xD

Procek - Amd Athlon 64 x2 Dual Core Processor 6400+

Gpu - Nvidia Geforce 8800 GT

Ram - 2 GB

Zasilacz - SL-8500BTX

Jeśli chodzi o ten zasilacz to dodam że wymieniałem go w serwisie …Jeśli to wina zasilacza to nie ma problemu bo mam go na gwarancji.I niestety nie mogę sprawdzić na drugim bo niestety nie jestem w posiadaniu drugiego.

Możliwe ze to przycisk Power ?? Ponieważ te bolce co przytrzymują przycisk się ruszają i czasami “uda” mi się wcisnąć przycisk do środka i muszę tymi bolcami ruszać na lewo i prawo aby go wyjąc.

Oraz ten silikon który jest w obudowie koło przycisku lekko odpada i kabelek w środku tego silikonu się rusza .Ponieważ komputer ma już 5 lat.

Chciałem dodać że to dzieje się od jakiegoś tygodnia gdy przyjechałem z nad morza .Mianowicie działał przez 2 dni potem nie chciał się włączyć przez 3 dni .Potem przez 1 dzień działał a teraz już się nie włącza…

GravitySS , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zasilacz z tego co widać to chyba IBOX z czarnej listy. Jeśli nazwa taka widnieje na nalepce zasilacza to konieczna wymiana ale na innej marki nie z czarnej listy. I zobacz efekty.

Witam.To chyba nie problem z zasilaczem ponieważ dzieje się to od czasu kiedy 1 raz przegrzała mi się karta graficzna :frowning:

Dodane 03.08.2013 (So) 22:25

Pomoze ktos?? -_-

Dodane 04.08.2013 (N) 21:24

Halo! !!

Hej,

A możesz coś więcej o tym napisać? Jakie były objawy? Cz y teraz czasami komputer wydaje w czasie uruchamiania jakieś dźwięki?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie.Poprostu karta graficzna mi się przegrzała i wtedy był wydawany z głośników taki zapętlony dzwięk bzzzzzz. Nie mogłem go nawet zresetować , tylko musiałem wyłączyć przyciskiem Power.I po tym jak to się stało chciałem włączyc komputer ale działo się to co opisałem w poście wyżej.Gdy poprostu się włączy to standardowy beep z biosu nic więcej.A gdy się nie włączy to poprostu czarny ekran i wentylatory chodzą na 100%.

Z tego co piszesz to raz się włączy raz nie z z obrazem. Więc zostaje dojść przez podmianę karty graficznej czy tą co masz sprawdzić na innym kompie. Oraz sprawdzić działanie na innym zasilaczu ale markowym bo skąd masz pewność że nie od niego są problemy i np. uszkodził kartę graficzną tym bardziej jak z czarnej listy.

Hej,

Nie, generalnie działanie przycisku jest zero-jedynkowe. Albo komputer włączasz, albo nie - więc po prostu w ogóle nie uruchomisz sprzętu.

Ale to czasami się włącza poprawnie i możesz zalogować się do systemu, czy tylko kończy się na czarnym ekranie bądź sygnale z BIOS’u? To akurat dość istotne.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Gdy włączy się normalnie to moge normalnie korzystać z systemu … Wszystko wtedy działa . Gdy się nie włącza to nie dostaje beepu z biosu i jest cały czarny ekran na monitorze a wentylatory chodzą na 100%

Hej,

Objawy te mogą wskazywać na uszkodzenie płyty głównej bądź któregoś z komponentów osadzonych na płycie głównej - szczególnie RAMu i karty graficznej. Na początek spróbuj przywrócić domyślne ustawienia BIOS’u i przetestować pamięć RAM przy pomocy programu MemTest.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przeczytaj te wątki może w nich znajdziesz odpowiedź:

problem-zalaczeniem-komputera-t532496.html?hilit=kondensatory

plyta-glowna-spuchniete-kondesatory-t529428.html?hilit=kondensatory

czesty-problem-uruchomieniem-komputera-t516572.html?hilit=kondensatory

Nie mam żadnych napuchniętych kondensatorów , są w dobrym stanie

Hej,

W takim układzie tak jak pisałem - ustawienia domyślne BIOS’u i test pamięci RAM.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A post was split to a new topic: Komputer nie zawsze się włącza