Komputer często się zawiesza, przeglądarki wariują

Tak jak w tytule. Czytałem że takie błędy może powodować wirus. 

To co udało mi się znaleźć:

Narzędzia administracyjne, podgląd zdarzeń, aplikacja:

Wklej do systemowego notatnika i zapisz jako plik tekstowy o nazwie fixlist :

HKU\S-1-5-21-1993962763-1284227242-1177238915-1003\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Ograniczenia ======= UWAGA
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
S1 adgnetworkwfpdrv; system32\drivers\adgnetworkwfpdrv.sys [X]
S1 BAPIDRV; system32\DRIVERS\BAPIDRV.sys [X]
S2 StarOpen; Brak ImagePath
2016-04-18 01:27 - 2016-04-18 09:23 - 00000000 ____ D C:\AdwCleaner
2015-08-13 15:45 - 2015-08-13 15:45 - 0000003 _____ () C:\Documents and Settings\admin\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\updater.log
2015-08-13 15:45 - 2015-08-13 15:49 - 0000059 _____ () C:\Documents and Settings\admin\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\UserProducts.xml
2016-02-28 13:11 - 2016-04-11 13:42 - 0000281 _____ () C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\fontcacheev1.dat
EmptyTemp:

Uruchom FRST i kliknij Napraw (Fix). Skasuj folder C:\FRST

 

Uff. FRST zawieszał się ale udało się. Zrobiłem tak jak napisałeś.

 

A jak te przeglądarki wariują?

Możesz na sam początek zrobić podstawowe rzeczy by przyspieszyć komputer takie jak:

  1. Uruchomienie AdwCleaner’a (choć w twoim przypadku chyba nie masz żadnego adware, w logach nie ma jego żadnego śladu, ale warto spróbować bo to nie zaszkodzi),
  2. Uruchomienie CCleaner’a, przeskanowanie systemu i usunięcie zbędnych plików,
  3. Odinstalowanie zbędnych programów,
  4. Sprawdzenie listy programów uruchamiających się przy starcie i próba ich zredukowania,
  5. Defragmentacja dysku,
  6. Przeskanowanie systemu antywirusem.

Według mnie w regulaminie tego forum powinien być wpis by przed założeniem tematu w działach Bezpieczeństwo i Microsoft Windows wykonać te 6 kroków - nie zaszkodzą, a często (w moim przypadku i w przypadku moich znajomych) naprawiają problemy typu zawieszanie się systemu, jakieś wyskakujące reklamy, wirusy itp.

To nie wina przeglądarek obie (Firefox i Maxthon) zachowują się identycznie.  Zawieszają się non stop. Start trwa kilka ok 2 minut. Trwa długie łączenie… Przez kilkadziesiąt minut jest ok. Potem znowu to samo

A te wszystkie punkty które wymieniłeś zrobiłem kilka dni temu. Od AdwCleaner’a zawsze zaczynam jeśli coś się dzieje.

Opisałem to wyżej. Próbowałem użyć Chkdsk ale nie działa błąd Windows Chkdsk $i30 i ESENT. dll

Przed momentem robiąc screena zawiesił się komputer i musiałem zrobić restart. Nawet z pisaniem są problemy przez ciągłe zawieszanie się.

Shot004.thumb.png.3f4af159c79eea97fab233

 

 

Z tego co przeczytałem to ten błąd checkdisk występuje przy sprawdzaniu dysku w trybie read-only.

Ostatnie pytanie w tej kwestii bo nie wiem co z tym fantem zrobić. Powtórna instalacja SP3 XP mogłaby pomóc? A może wystarczy wymienić plik esent.dll. 

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

 

Shot.thumb.png.2a708ba992afb9ce4f00efb08

 

Shot002.thumb.png.16e0f1fe6cc6f44068b43e

 

 

 

 

Po co używasz takich programów?

 

Adguard może generować błędy, gdy włączone filtrowanie protokołów https.

Wystarczy zdublować ochrony i system dostanie downa. Nadmierna ochrona gorsza, niż brak ochrony. Do Firefoxa wystarczy rozszerzenie ublock origin do reklam i Disconnect do szpiegostwa. Zapora XP jest całkiem dobra. Antywirus na komputer, ale nie do neta, bo byle avast może nadpisywać url.

Przecież napisałem, że masz zatwierdzić sprawdzanie podczas następnego uruchomienia systemu.

Pisałem że Chkdsk nie działa.

Atis. Czy mogę użyć tego samego skryptu fixlist txt . Jednak po jego użyciu było odrobinkę lepiej niż teraz.

 

 Wyłączone.

Odinstalowałem wczoraj wszystkie tego typu programy i niestety to samo.

Zacznij od crystal disk info. Wystarczy portable http://www.dobreprogramy.pl/CrystalDiskInfo,Program,Windows,27691.html

Masz w screenie niespójność systemu plików. Dobrze pobrać hd tune i zapodać screen z error scan.

chkdsk won’t run at startup

Zainstalowałem Malwarebytes Pro i przeskanowałem dysk C. Wykrył mi kilka syfów (nie trojany) które usunąłem. Jeszcze raz zrobiłem porządne czyszczenie systemu + defragmentację dysku (O & O Defrag) i rejestru (Auslogics).

Niestety chkdsk c: / f / r nie działa.

Ps.

Znalazłem tutaj coś o CHKDSK ale już jutro pokombinuję. SFCScan też nie mam w rejestrze.

Tutaj screeny z HD Tune - error scan i podaje speed map bo rewers jest cały na zielono.

Po ok godziny pracy komputera… A i jeszcze CrystalDiskInfo - Dobry.

25-kwietnia-2016_19-56.thumb.png.d0d2dd525-kwietnia-2016_19-55.thumb.png.f79f03e