Komputer czyta 8GB ramu zamiast 16GB

Cześć. Dzisiaj kupiłem pamięć RAM DDR4 Corsair Venegeance Dual Channel 16GB 3000Mhz CL15 i mam problem. Mój problem polega na tym, że komputer czyta mi tylko jedną kość, a więc zamiast 16GB mam tylko 8GB. Próbowałem wkładać do slotów 1-3 i 2-4, przy próbie włożenia 1-2, 3-4, bądź jednej kości (obojętnie której), to komputer się nie uruchamiał. W czym może tkwić problem? Płyta główna to Gigabyte Z170 K3. Pozdrawiam.

Wygląda na niekompatybilność tej pamięci i płyty?

 

ale

 

Obsadź banki 2 i 4 i reset biosu baterią, wyjmij na 10 minut, wsadź, wejdź do biosu ustaw datę i godzinę, zapisz Save i sprawdź.

 

Aktualizacja biosu płyty.

 

Edit:

Sprawdź, czy pamięci są na wykazie?

http://download.gigabyte.asia/FileList/Memory/mb_memory_ga-z170-gaming-k3.pdf

 

Uszkodzony jeden z modułów?

włoż pamieć 1 zrób reset biosu sprawdcz czy działa i tak samo z 2 :slight_smile:

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w lewym dolnym rogu Swojego posta otwierającego wątek. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.