Komputer Dell OptiPlex GX150 PIII

Witam i prosze o pomoc! Zastanawiam się nad kupnem tego kompa:* Procesor: Intel Pentium III 1000MHz

* Płyta Główna: chipset i815

2 banki pamięci SDRAM, 3x PCI, 1x AGP

1x COM, 1x LPT, 1x RJ45, 2xUSB, 2x PS/2, audio

* Pamięć operacyjna: 256 MB SDRAM DIMM

* Dysk Twardy: 20GB

* Stacja dyskietek FDD 3.5"

* CD-ROM brak

* Karta sieciowa zintegrowana 10/100 Mb/s

* Karta muzyczna zintegrowana

* Karta graficzna zintegrowana: Intel 815, płyta posiada dodatkowo gniazdo AGP !!

* Obudowa ATX stojąca

Komputer ma służyć do pracy z officem i oglądania filmów.No nie wiem czy nadaje się czy nie?mam jeszcze pytanie jaki większy procek można by wsadzić w tą płytę?

z góry dzięki!

Do tego powinien wystarczyć.

Trzeba podać dokładnie typ płyty i jej rewizję - ale tak na oko to procek założony max - czyli może pójdzie jakiś Celeron/PIII 1.1 do 1.4 GHz, ale pod wielkim znakiem zapytania.

Moim zdaniem do biura i i do filmów jest ok. Dokup sobie tylko dvdrom, no i nie przepłacaj za bardzo. Od biedy pograsz też w jakieś proste gry.

Info:http://www.techmarket.pl/shop.php?a=opis_prod&id=PC-DELL-GX150&categorie=328

Komp typowy jakie sprzedaje się na Allegro co do DELLi są to poprostu super maszynki pod warunkiem że z procesorem PENTIUM !!

A ja jestem innego zdania gdyż miałem okazje popracować troche na takim kompie , i był to chyba P4 2,5 , ale co z tego jak to co najgorsze może być to zintegrowana grafika , oczywiście kompy tej firmy wykonane starannie i co do stabilności nie mam zastrzeżeń ale tego typu kompy nadają sie jedynie do biura i to tylko do papierkowej roboty , próba oglądania filmów DVD nawet na tym P4 była wielkim rozczarowaniem , cięcie niesamowite a to za sprawą zintegrowanej grafy. Po zamontowaniu do kompa dekodera sprzętowego DVD filmy chodziły prawidłowo, dekoder całkowicie odciąża procesory.

Tak modele z zintegrowaną grafiką nie nadawały się do grania cz innych tego typu ale do biura są idealne a autorowi tematu o to chodziło czy się zda to tego jak Office i filmy a filmiki to nawet w tych modelach ze zintegrowaną grafą chodziły super mówie o tych zaczynających się od GX 150.

Pozdrawiam :slight_smile: