Komputer dell vostro 470 - dobry wybór?

Witam,

chcę kupić sobie nowy komputer, mój wybór padł na gotową konfigurację:

http://www.x-kom.pl/p/80258-desktop-del … d7570.html

co o tym myślicie. Zastosowanie ogólno rozrywkowe, Wspólczesne gry powinny chodzić ok, ale nie nastawiam się

na to że za rok będą chodzić na max detalach.

Komp ma trochę słaby zasilacz, ale chyba w dellu wiedzą co robią :wink:

Oczywiście postawię na nim windowsa.

pozdrawiam

Bartek

Jak zwykle cyferki i full marketing, karta raczej nie do gier, rozumiem ze chcesz przeznaczyć do 3k na zestaw bez monitora?

Procek Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX

Płyta ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

Pamięć GoodRam 4GB 1333MHz CL9

[GR1333D364L9/4G]

Obudowa Thermaltake VN400A1W2N

Nagrywarka Sony DVD-RW RECORDER WEW SATA

Zasilacz OCZ OCZ-ZT550W-EU

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5’’, 500GB

Grafika MSI Radeon HD7770 Power OC 1GB DDR5

Jak coś do zmiany to pisać

jak wyżej jedynie pamięci bym zainstalował 8GB przy obecnych cenach DDR3 warto

i nie brał bym GoodRam- lubią padać prywatna opinia wiem że niektórzy się nie zgodzą :slight_smile:

tylko Corsair Vengeance lub Kingston )

a grafikę XFX HD 7770

Dzięki, konfiguracja bardzo ok. Pewnie wziąłbym 8GB bo pamięć akurat mi się przyda [grafika].

Gotowy komputer chciałem [w sumie to nadal mi nie przeszło] ponieważ nie chcę składać sam. Chce

mieć gotowy komputer bez stresu, bez dłubania w częściach i kablach.

Myślałem jeszcze żeby wziąć tego

http://www.komputronik.pl/product/16452 … ctFeatures

wywalić z niego windowsa i dvd - zawsze to zmniejszy koszty a dvd mam w obecnym komputerze

i dodać pamięć tak żeby było 2x4GB.

Co o tym sprzęcie sądzicie?

Pierwszy raz o tym słyszę.Zawsze były dobre opinie.Czy jest jakieś źródło informacji o krachu firmy?

wiedziałem że tak ktoś napisze- wiem to niestety z doświadczenia 2 razy mi się trafiło podczas napraw komputerów

uszkodzone kości nie mówię 10000 innych może być dobrych - wiesz jak to jest jak się na czymś przejedziesz to nie ufasz

to tak jak z Asusem ja twierdze że produkują jedne z lepszych płyt a są tacy co powiedzą że szajs :slight_smile:

nie była to antyreklama jak co, ja np: kupuję dla siebie zawsze kości GeLLa

Dodane 12.08.2012 (N) 0:06

podajesz sprzedawcy np: w komputroniku jakie mają być części i oni złożą i to za darmo nie ma problemu,

a w niektórych sklepach ponieważ tyle części kupiłeś

możesz jeszcze rabat wytargować ! lub jakiś gratis dadzą - tak się komputer kupuje jeśli sami nie składamy !

i nikt nie zaplombuje bo na każdą część masz osobną gwarancję !

Sprawdziłem opinie w internecie na temat kości GoodRam i nie znalazłem nic co by sugerowało,że są gorsze a często nawet są polecane.

To jest podane publicznie więc jest antyreklamą.Gdybyś podał tę informację użytkownikowi na PW to by było OK.

A co z moim komputerem? :slight_smile:

bierz della :slight_smile:

Zasilacz w składaku Sensilo (tym z podanego przez Ciebie linku w drugim poście) ma 500W,ale nie podano nazwy i może być z czarnej listy.Musiałbyś się dowiedzieć u sprzedawcy.To jest często najsłabszy punkt składaków.

1.jak coś nie tak to o tym informuję

2.jak w internecie napiszą że masz skoczyć z mostu to skoczysz :slight_smile: ok nieważne przecież każdy ma prawo mieć swoją opinię

chodziło o komputer dla kolegi

3.twierdzę że najlepszym rozwiązaniem jak mu ktoś poda tu fajną specyfikacje a on zażyczy sobie taką nie inną w sklepie i mu złożą

(w każdym dobrym sklepie robią to za darmo)

sami wiecie jak to jest z gotowymi coś za coś :slight_smile: tu chyba zgoda ?

Zgadzam się z tym,że spotkałeś się z wadliwymi kośćmi tej marki.Ja miałem wadliwego Kingstona ale mimo tego nadal mam zaufanie do firmy bo nie mam pewności czy przyczyną była wada w produkcji czy pośrednika przy montażu.

Wszystko zależy od kontekstu.

Jeden uzna to za żart a inny skoczy.

moja propozycja zestawu jak co nie tak poprawcie ?

Płyta główna ASUS P8Z68-V LX Z68 ATX s.1155

Procesor Intel Core i5-2500K 3,3 GHz 6MB cache

Dysk WD Caviar Blue WD5000AAKX 500GB sATA III 16MB

Pamięć Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 Grey XMP KHX1600C9D3X2K2/8GX

Obudowa Fractal Design Core 3000 FD-CA-CORE-3000-BL

Zasilacz FX Core Edition P1-650S-NLB9 650W

Nagrywarka LG DVD Recorder GH24NS90 Sata Black Oem

Karta graficzna XFX HD7770 1GB 2xmDP HDMI DVI DD Heatpipe FX-777A-ZDF4

myślę że taki zestaw jest całkiem całkiem(z możliwością ulepszenia w przyszłości) i na trochę starczy

barteex ,

Zapoznaj się ztematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Dzięki za rady,

temat przeniosłem tutaj

wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420-4095.html#p3145306