Komputer dell z oryginalną nalepką z kluczem bez płyty cd

Witam otrzymałem używany zestaw komputerowy dell bez oryginalnej płyty cd ale z nalepka z kluczem na obudowie wyczytałem że aby zainstalować legalny win muszę mieć płytę dedykowaną do tego zestawu dell i taką oryginalną pożyczyłem na czas instalacji windowsa Xp profesjonal podczas instalacji nie musiałem wpisywać kodu z nalepki i to mnie zdziwiło bo teraz nie wiem co dalej robić jak wprowadzić ten cd key i czy w ogóle jest to potrzebne?? komputer ma działać na magazynie w firmie proszę o pomoc Pozdrawiam

Te dedykowane mają swój klucz odrazu w instalce , jeżeli zainstalowany system nie bedzie chciał aktywacji to już nie bedziesz musiał nic wiecej robić .

czy to znaczy że system jest już oryginalny?? ale nie trzeba juz nigdzie dzwonić żeby zarejestrować system?? to po co ten klucz gdzie go podać czy wpisać??

Dodane 01.10.2011 (So) 12:24

a może pożycze oryginalnego windowsa xp i przy instalacji albo po wpisze mój cd key czy tak będzie lepiej??

Większości jest że masz naklejke na sprzęcie a w systemie ma się inny klucz czyli korporacyjny czy jakoś tak :slight_smile: ma to ułatwić firmie instalowanie na wielu kompach .

ale czy to jest legalne przecież ja już nie mam tej płyty dedykowanej oddałem ją

Dodane 01.10.2011 (So) 13:03

mam takie pytanie czy mogę podmienić w jakiś sposób klucz który aktualnie mam na ten z nalepki??

Nic nie zmieniaj, system jest już legalny. Dell tak ma, że nie wymaga klucza ani aktywacji. To nie jest zwykły OEM. U mnie w lapku Dell tak samo wygląda sytuacja, a tego klucza z naklejki nawet nie przyjmuje, ani przy instalacji, ani w czasie próby aktywowania.

dokonałem aktywacji z tego poradnika http://komputery.katalogi.pl/Masz_probl … t5922.html i mam teraz taki sam klucz co na nalepce