Komputer Desktop Slim Compaq/HP, IBM, Fujitsu-Siemens

Witam serdecznie

Jeżeli ktoś miał styczność z tego typu sprzętem, to może mi powiedzieć, jakiego typu płyty główne tam się zmieszczą?? ATX, mATX czy mITX :slight_smile:

http://allegro.pl/item692740047_compaq_ … fv_gw.html

Pozdrawiam

Mieszczą się tam wyłącznie płyty główne dedykowane do tych modeli komputerów.

Płyty główne w dowolnym formacie dostepnym w sklepach nie nadają się do nich.

Jaśli chcesz mieć zabezpieczenie na przyszłość, to sprawdź u sprzedawcy, czy możesz zakupić z dodatkową płytą (na zapas).

Jaśi myślisz o dowolnym skonfigurowaniu tego komputera przez użycie jedynie obudowy i zasilacza, to od razu wiedz, że to nie wyjdzie, nie da się.

Możeszesz go jedynie rozbudować w ramach obecnych ograniczeć płyty, zasilacza i obudowy.

Ostatnio siedząc w tym temacie czytałem, iż tylko Dell wymaga swoich płyt głównych do tych modeli. Byłem pewien, że HP/Compaq dają wolny wybór, bo czasem sprzedawca dopisuje, że można dołożyć dowolną płytę główną, formatu mATX, dlatego napisałem ten temat dla pewności.

jak i w dellu i hp znajdują się dedykowane płyty jak pisze SrebrnyWilk są one mniejsze trochę od matx w przypadku wersji slim

No dobrze, skoro już wiemy, jak się sprawa ma w Dell, HP/Compaq, to teraz chciałbym się jeszcze spytać o firmy IBM, Fujitsu-Siemens. Wszak ich kompy też można spotkać na rynku :slight_smile: