Komputer dla gracza do 3500

Cześć
Szukam komputera (zestawu komputer + monitor) chciałbym zamknąć się w budżecie max 3200 -3500 (z Windows) dla 14latka na gwiazdkę

Czytałem sporo postów na forum lecz nigdzie nie znalazłem „złożonego” zestawu

Prośba o złożenie optymalnego zestawu i info gdzie zamówić aby do domu do mnie dojechał sprzęt który podłączam do prądu sieci i śmiga

Z góry dzięki za pomoc
Pozdr

Leniuch, są, są.
Cały zestaw za 3,5k z Windowsem i monitorem to niedużo. Kompromisy na każdym kroku, pierwsze pytanie, czy potencjalnie obdarowany jest uzależniony od CSGO/Fortinite i strzelanek?
Wiele mówił nie będę: myszka, głośniki, klawiatura są marki no name, z naciskiem na “są”. Obudowa dolno poziom klasy średniej. Płyta przyzwoita, procek dobry (jak nie możesz 3500 przekroczyć zamieć na Ryzen 1600 o 100 zł taniej, ale szkoda). Karta graficzna dobra. Monitor budżetowy ale odświeżanie 75 i 24 cale, czyli “przyzwoicie”. Dyski sztuk dwa po kosztach SSD na system i 1/2 gry, reszta na HDD. Ramu niestety tylko 8 GB i to jedyne (poza myszką/klawiatura i głośnikami) co w perspektywie 18 urodzin będzie trzeba zainwestować. Kabel zasilający, kabelki do dysków zapytaj czy są, jak nie kilka (do 50 zl) dojdzie…

https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=586203

PS. A zamawiaj… gdzie taniej. :wink:
PS. ewentualnie mógłbyś wybrać WIndowsa OEM, ale czy bez CD zainstalują nie wiem.

Ok, zestaw będzie złożony.
@anon7248146 ale pojechałeś :wink:
Ja to widzę tak, bardziej zoptymalizowane w mojej ocenie. No i zestaw mysz+klawa+słuchawy, na których pogra :wink:
Zestaw pozwoli przez kilka lat spokojnie sobie we wszystko grać bez żadnego ulepszania. Jedyne co, to wymiana klawiatury i słuchawek kiedyś (mam tą mysz i jest na prawdę niezła).
https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=586229

Pojechałem, ale wyszedłem z założenia, ze myszkę czy słuchawki już z kieszonkowego dokupi sobie lepsze, gpu nie, a i dziadkowie się ucieszą, ze wnuczek częściej wpada. :wink:

Ale tak na poważnie set z rx 580 jest oczywiście bardziej zbalansowany a dodatkowo 16 GB RAM sporo rekompensuje słabszą nieco kartę i procka.

Jeśli chcesz dostać gotowy produkt to dobrze zamawiać z usługą montażu w x-kom:

Powyżej masz przykładowy komputer z Windows, dobrym monitorem i wydajnym procesorem oraz grafiką. To moim zdaniem najbardziej optymalna wersja. Wiadomo - można kupić lepszy procesor (extra 100 - 120 zł do Ryzen 2600), lepszą grafikę (extra 200-300 zł). Ale tyle co złożyłem moim zdaniem wystarczy.

Nie polecam natomiast składać w Morele. Straszna fuszerka tam leci, źle dokręcone elementy, nie ułożone kable. W x-kom jak kupujesz taki zestaw to wszystko skonfigurują przynajmniej i będziesz mógł podłączyć, zalogować się i korzystać.

@tore0
Traktuj wypowiedzi pabloska z dystansem bo to sprzedawca z x-komu, jak widać zresztą po wypowiedziach bo atakuje konkurencję.

Cześć
Dzięki za podesłania propozycji
Co do propozycji podoba mi się komentarz co do prezentów uzupełniających zestaw od babciow i dziadków :wink: - taki miałem właśnie pomysł

Nie kupowałem jeszcze przez nera składanego kompa
W przypadku morele rozumiem ze kurier xkom w punkcie

Chciałem zapytać o kartę sieciowa - rozumiem ze zintegrowana z płyta (ew pytanie o wifi)

Pozdr

Nie wiem czy x-kom przyjmie kompa od morele żeby na Ciebie poczekał :wink:
Jak będziesz miał składać zamówienie to napisz do doradcy czy nie dadzą jakiegoś rabatu.
Opcjonalnie możesz skonfrontować ceny z x-kom.

Wielkie dzięki za pomoc!!!

I jeszcze jedno czemu w AMD i Radeon a nie pentium i gforce?

Pozdr

Bo obecne generacja Intela nie opłaca się, dopiero w następnej dojdzie wielowątkowość, podobnie Geforce w niskim segmencie nie ma ciekawych kart. Do 1000 zł jest tylko 1650 Super, ale z 4 GB Vram i to nieco może ograniczać. Za 1000 jest już 1660, a niżej najbardziej opłacają się Radeony.

Cześć

cichłbym zapytać jaką pamięć RAM włożyć zamiast VIPERów - nie są dostępne, a muszę za chwile zamawiać

https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=589206

pozdr

Ripjaws są bardzo dobre.
https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-16-gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-16gvkb-788195/

Dzięki,
i jeszcze pytanko - na allegro znalazłem coś takiego:

albo to:

pozdr

Po 1000 razy nie, bardzo stare podzespoły, które w razie czego w przyszłości idzie wszystko do wymiany…

… i awaryjne już niestety, ta płyta ma koło 8 lat, może wieć być starsza od Twojego obecnego setu. :wink: Sam procek nie ejst tragiczny, ale ta platforma powinna być w muzeum lub dla ludzi, którzy jeszcze na niej siedzą.

Dzięki
Jeszcze jedno pytanie
Wpadłem na pomysł ze kupią win10 osobno (np na soft360) i zostaje mi trochę budżetu na kartę/ monitor czy coś innego
Możesz ew coś do podmianki ?

Jak dla mnie licencja z takich sklepów jest tyle samo warta co taka naklejka z allegro:

Niby OK, ale każdy wie jak jest.

Czyli generalnie lipa?
Patrzę właśnie na mediamarkt i tak 500zl

Jakiś sprawdzony monitor do 550 zł?