Komputer dla grafika

Podam przykład: render filmu jakiego ostatnio robiłem trwał prawie 2 tygodnie, na okrągło… więc założenia 24/24 raczej spełnione. Teraz, że X to samo co Q - może, a Q to prawie to samo co c2d, tylko że ciężko o płyty pod dwa takie procesory, więc dlaczego nie Xeon’y?

mój projekt który tez kończę, razem z instalacjami, konstr., cadem, 3D -> zajmuje 2GB

Dodajmy do tego animację i obróbkę 2+2

Razem 6GB

Cały projekt trwa prawie 4 miesiące. Pytanie sprawdzające: ile miejsca potrzebuje na cały rok?? Przy założeniu że posiadam dysk zewn. na kopie i nagrywarkę DVD.

Nawet jeżeli SEBA65310 zajmuje się tylko 3D i projekt zajmuje 2-3 tygodnie to 1,6TB… trochę to zajmie zapełnić.

SEBA65310 , z tymi dyskami, mnie chodzi o to aby kupić np.: 2 szt. 74GB i ustawić jedną partycję na system + programy i koniec, nie śmiecić :wink:

Do danych mam inny dysk, ale tu już się nie znam czy tak lepiej czy nie.

No z Xeonami i z małymi poprawkami będzie dużo taniejP

Płyta główna: Intel D5400XS BOX 1727zł

Procesory : 2x Intel Quad-Core Xeon X5450 3,oghz - 4400zł

Zasilacz :Enermax Galaxy 850W EGA850EWL DXX 595zł

Obudowa :SilverStone Temjin TJ05S-T- 569zł

UPS :Lestar SE 1500S 610zł

Pamięć :SAMSUNG M395T5750EZ4-CE65 , 4GB SAMSUNG PC2-5300F 667MHz DDR2 FBDIMM (2x2GB KIT) x 2 900zł e-bay

Dyski wew.Samsung SpinPoint F1 HD322HJ x2 RAID,280zł 2 x Seagate 1TB TERA 32MB SATA2 ST31000340AS 950zł

Dyski zew. : Seagate FreeAgentDesktop; 1 TB, 450zł

Napęd DVD :Pioneer DVR-215- 80zł

Napęd hd dvd ,BR : LG GGW-H20L BOX 721zł

Chłodzenie : może 2x Zalman CNPS 9500 AT 250zł

Grafa : Radeon HD 4870 X2 - 1500zł

RAZEM około :13 tys z

Proponuje się zastanowić nad dyskami WD raptor, o wiele szybsze, o może być ważny punkt przy odróbce dużej ilości danych na raz. Wa takim przypadku wąskim gardłem jest zawsze dysk…

Chodzi Ci o jednego Western Digital VelociRaptor WD3000GLFS 300 GB - 730zł czy dwa w Raidzie ??

Jeśli jeden Raptor to mi się to nie opłaca iż Samsung SpinPoint F1 HD322HJ x2 RAID,280zł będzie szybszy od jednego raptora i 2,5 raza tańszy

Nie wiem, czy w tym przypadku nie lepiej byłoby iść w stronę zniesławionego AMD i zakupić platformę z 2-ma Opteronami…

AMdeee :expressionless: :expressionless: :expressionless: :expressionless: :expressionless:

Myślę że Intel będzie mocniejszy !!

Może wiecie czy amd szykuje jakiś super procek ??

bo te które są narazie są tragiczne w stosunku do nowych Intelów

Jak tak myślisz, to źle myślisz.

To, że phenomy słabo radzą sobie z C2Q nie oznacza, że Opterony radzą sobie tak samo z Xeonami. Tu jest dokładnie na odwrót: to AMD jest górą.

pod koniec roku wyjdą Quady z HT 4 rdzenie 8 wątków, teraz brałbym tańszego Quada + płyta wyszło by z 1000 zł jak wyszły by nowe proce to zmiana.

eaton, belkin z akumulatorem żelowym, takie tanie pudełeczka długo nie posłużą.

thermalright 120, te zalmany szybko się zapychają kurzem i czyszczenie sprawia problem

dolicz płyty 50 zł za 2 szt, i raczej do użytku własnego bo jakoś popularność blueray wielka nie jest

2 mogą być i mniejsze

AMD mniej pobierają, w 64 bitach lepiej sobie radzą o samo z wielowątkowością, nie są ograniczane przez fsb.

na serwerach się nie znam …:frowning: jeszcze

A jak będą się zachowywać z obróbkami ??

Myślałem o dwóch raptorach w RAID, to by była pod względem prędkości zabójcza mieszanka. Ale jeśli idziemy w stronę procków serwerowych, to może i dysk serwerowy, np. Seagate Cheetah na SCSI.

Szczerze mówiąc to nie zastanawiałem się o dyskach serwerowach

Seagate Cheetah -wygląda na super dysk , ale cena 1800zł :frowning:

Ja polecam ten zestaw :

http://www.allegro.pl/item412371715_bez … 6_ghz.html

HAHAHAH … PRZECZYTAJ DOKŁADNIE WĄTEK OD POCZĄTKOWY TO SIĘ DOWIESZ ŻE PODOBNY ZESTAW BYŁ ROZPATRYWANY

36,8* Ghz też robi wrażenie :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!:

A kiedy będą Nahalemy ??

Może warto poczekać??

Czytaj posty, masz napisane że pod koniec roku, według mnie warto czekać, będzie HT.

Bierz na razie Q6600 500 zł, MSI P45 Neo2 350 zł, Thermalrighta ultra 120 + Acutake 120mm ~100 zł