Komputer dla grafika

Witam,

Na same podzespoły planuję przeznaczyć około 10.000tyś. zł+/- do tego monitor za około 3.000tyś. zł. Zajmuję się grafiką zawodowo więc nie dziwcie się że tyle chcę przeznaczyć na nowy sprzęt. Środowisko w jakim pracuje to : 3dmax, Adobe: AAE, photoshop. komputera będę używał tylko i wyłącznie do pracy na tych programach, 0 gier

Moje wymagania co do samego komputera:

  • 4 rdzeniowy procesor

  • 4 rdzeniowa karta grafiki (quadro) <-- chyba że dacie mi konkretne dowody że standardowa karta (mam na myśli 1/2 rdzeniowa) będzie tak samo wydajna w 3dmaxie

  • minimum szybkie 4 gb ram (mam viste x64)

  • 1 TB dysk + jakiś BARDZO szybki dysk nie musi mieć dużo pojemności

  • chłodzenie wodne (na proca i kartę grafiki)

Wymagania co do monitora:

  • HD oczywiście

  • min. 24 cale

msi p45 platinum

q9550

quadro 4500 // fx3450 // gtx260

2x2gb ocz reaper cl4 800mhz

corsair 750w // 1000w

samsung f1 640gb + jeszcze ten 1tb ale nie wiem jaki jest dobry

wc niech ktoś inny dobierze

http://www.allegro.pl/item432768070_eiz … racja.html

a może 2x Samsung F1 640 GB spiąć w RAID 0(podwojona wydajność przy odczycie/zapisie) ? Lub w RAID 1 (bezpieczeństwo danych) ?

Raid 1 odpada ponieważ potrzebuje bardzo dużo miejsca na dysku nie raz dostaje nawet 4 płytki blu-ray po 50GB z materiałami i muszę to wszystko wrzucić a potem przychodzą następne i następne :D:D

AlienX , to może lepiej wklepać do twojego komputera ze 2TB ?

2 TB czy nawet 4 mile widziane ale podajcie jakąś propozycję ;]

No to RAID 0 wtedy uzyskasz większą pojemność i podwojoną wydajność :stuck_out_tongue:

AlienX ,

zepnij w RAID 0+1 cztery dyski Samsung F1 640GB i powinno być ok :wink:

lub RAID 0 dwa dyski Samsung F1 1TB i do tego WD Velociraptor WD3000GLFS na system :smiley:

http://www.agito.pl/western_digital/wd_ … 32422.html

A niby czemu systemu nie miałby mieć na dych Samsungach ?

Ten dysk ma ~160 MB/s a Samsungi w macierzy ponad 200 więc jaki tu sens pakować się w koszta ?