Komputer długo się uruchamia


(Klasa2b1994) #1

Witam.Od pewnego czasu włączanie komputera trwa dłużej niż zwykle.Czekam od 5 do 10 minut,żeby załadował się ekran powitalny.Następnie kolejne 10 minut,żeby komputer był gotowy do pracy tzn. nie zacinał się.przeszukałem Google i tam pisali,że przyczyną może być za dużo programów w auto starcie,rzeczywiście miałem tam trochę zbędnych programów.Usunąłem,lecz to nic nie pomogło.Przeskanowałem antywirusem,znalazło trochę wirusów,lecz po ich usunięciu znowu nic nie pomogło.Proszę was bardzo o pomoc może wy coś mi poradzicie.

MS Windows Vista Home Premium 32-bit SP2

AMD Athlon X2 Dual-Core QL 64, 2,0GB RAM,

ATI Radeon 3100 Graphics

Log z Combofix:

http://wklej.org/id/588716/

Oraz z OTL:

http://wklej.org/id/588723/

Dodaje log z Hijackthis:

http://wklej.org/id/588725/


(Zajczyk95) #2

Przeskanuj jeszcze Malwarebytes Anti-Malware


(Marcinb6e) #3

Wyłącz usługi (link do zbędnych usług: http://www.poradykomputerowe.pl/optymal … -1495.html ) Przeskanuj Eset online scanner link: http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_na … ne_Scanner (działa w przeglądarce IE) I to tyle :slight_smile:

Powodzenia !


(Technokraton) #4

Mam podobny problem - całość trwa około 5 minut, a może dłużej, nie mierzyłem. Generalnie dosyć długo.

Moim rozwiązaniem jest hibernacja. Przypominam: zahibernowany komputer nie pobiera prądu, dane są zapisane na dysku. Więc w wypadku hibernacji uruchamianie trwa do kilkudziesięciu sekund (w zależności od ilości RAM-u). Dlatego restartuję komputer (tradycyjne zamknij lub uruchom ponownie) od wielkiego dzwona (aktualizacje, instalacja), raz lub dwa razy w miesiącu. Dodatkowym plusem hibernacji jest to, że nie muszę wyłączać programów, gdy jestem w środku czegoś.