Komputer Długo się Uruchamia

Cześć wszystkim przed chwilą jeden temat został rozwiązany , ale teraz nadszedł drugi … Problem :frowning: Otóż …

Komputer długo się włącza / uruchamia . Nie chodzi o sam system bo Win 7 32 b Uruchamia się około od 5-10 Sekund. W czym tkwi problem ? Po naciśnięcie magicznego przycisku “Kółko z kreską pionową” Inaczej włącznik dzieje się ciekawa ale drażniąca sprawa … Komputer fajnie zaświeca się na Niebiesko jak zawsze … Wentylatory dają ile fabryka działa … niby nic dziwnego tylko to że sam system nie chce się włączyć … Czekam 1-5 minut  czasem aż usłyszę charakterystyczne “PIP” i pokazuje mi się standardowo płyta główna/bios czy nie wiem co tam przy starcie i komputer się uruchamia dosyć szybko po staremu żę tak się wyraże.

Jednak w czym tkwi problem ? Tego nie wiem … Jak by komputer dostawał po czasie Info w stylu “WŁĄCZAJ SIE” :smiley: , więc napisze ponownie , wętylatory włączają się , zasilanie włączone ,a sam system nie :slight_smile:

 

Sprzęt : GeForce 8600 gt 512 / 2gb ramu / intel core 2 duo 2.2 Ghz / Win 7 32 bit / Dysk (nowy tydzień chyba ma ) 80 gb WT

Proponowałbym najpierw skasować ustawienia biosu prze wyciągniecie bateryjki na 15 min. po tym zabiegu wejdź do biosu ustaw datę godzinę i zobacz czy będzie poprawa.

ok

Reset biosu to raz (prawidłowy reset zresetuje datę i godzinę), a podaj zasilacz to dwa.

 

Z jakimś urządzeniem peryferyjnym nie ma problemu? może trzymasz jakiś pendrive lub inny nośnik w porcie USB?

Nie pomogło. Jest tylko Myszka/Klawiatura + kabel USB od telefonu. Tylko podlaczony wisi w “spoczynku”

Zasilacz to : iArena modecom http://www.chieftec.eu/pl/zasilacze/seria-iarena/gpa-400s8.html

Memtest86 - test pamięci

 

http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi-programu-memtest86±sprawdzanie-pamieci-ram-a204.htm

 

Po pełnym przebiegu wkleisz tu dobrej jakości zdjęcie.

 

Daj scren z HD Tune, opcja health.

 

Sprawdź w środku ogólnie kompa, porządna konserwacja, sprawdź kondensatory elektrolityczne na płycie.

 

To coś ze sprzętem - bios ma problem z procedurą POST.

Okej To płytkę wypale jutro , HD tune nie opłaca się robić bo nie dawno kupiłem nowy dysk bo stary miał pełno bad secterów. Kompa sprawdzę chociaż nie wiem jak , sprawdze czy kondenstaory popuchły.

Dobra Płyty nie mam wypalonej ale jestem tutaj by dodać że w ciągu 3-4h użytkowania PC wywalił mi BlueScreen … Może to mieć jakieś powiązanie z uruchamianiem sie komputera?

Nic nie daje jak napiszesz, że masz BS daj screena z BlueScreenViewer to już coś. Miałeś wykonać memtest pamiętaj każda kość osobno! Proponuję przynajmniej 3 pełne cykle dla każdej kości. Mimo wszystko z HDTune daj screena.

Co mam umieścić w screenie? W BlueScreenViever?

Wymień taśmę sygnałową dysku na nową i w pozycji C7 smart ma być zawsze 9, wtedy jest OK.

 

Widać, że coś dzieje się z powierzchnią dysku parametr 01 - powinno być 0.

 

Daj zdjęcie z memtest86.

Jutro skocze po płytke , tego screen musze zrobić telefonem ?

 

Tak.