Komputer Długo się Uruchamia

(Rokito) #1

Cześć wszystkim przed chwilą jeden temat został rozwiązany , ale teraz nadszedł drugi .. Problem :frowning: Otóż ...

Komputer długo się włącza / uruchamia . Nie chodzi o sam system bo Win 7 32 b Uruchamia się około od 5-10 Sekund. W czym tkwi problem ? Po naciśnięcie magicznego przycisku "Kółko z kreską pionową" Inaczej włącznik dzieje się ciekawa ale drażniąca sprawa ... Komputer fajnie zaświeca się na Niebiesko jak zawsze ... Wentylatory dają ile fabryka działa .. niby nic dziwnego tylko to że sam system nie chce się włączyć ... Czekam 1-5 minut  czasem aż usłyszę charakterystyczne "PIP" i pokazuje mi się standardowo płyta główna/bios czy nie wiem co tam przy starcie i komputer się uruchamia dosyć szybko po staremu żę tak się wyraże.

Jednak w czym tkwi problem ? Tego nie wiem ... Jak by komputer dostawał po czasie Info w stylu "WŁĄCZAJ SIE" :smiley: , więc napisze ponownie , wętylatory włączają się , zasilanie włączone ,a sam system nie :slight_smile:

Sprzęt : GeForce 8600 gt 512 / 2gb ramu / intel core 2 duo 2.2 Ghz / Win 7 32 bit / Dysk (nowy tydzień chyba ma ) 80 gb WT

(mrFreeze) #2

Proponowałbym najpierw skasować ustawienia biosu prze wyciągniecie bateryjki na 15 min. po tym zabiegu wejdź do biosu ustaw datę godzinę i zobacz czy będzie poprawa.

(Rokito) #3

ok

(JNJN) #4

Reset biosu to raz (prawidłowy reset zresetuje datę i godzinę), a podaj zasilacz to dwa.

Z jakimś urządzeniem peryferyjnym nie ma problemu? może trzymasz jakiś pendrive lub inny nośnik w porcie USB?

(Rokito) #5

Nie pomogło. Jest tylko Myszka/Klawiatura + kabel USB od telefonu. Tylko podlaczony wisi w “spoczynku”

Zasilacz to : iArena modecom http://www.chieftec.eu/pl/zasilacze/seria-iarena/gpa-400s8.html

(JNJN) #6

Memtest86 - test pamięci

http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi-programu-memtest86±sprawdzanie-pamieci-ram-a204.htm

Po pełnym przebiegu wkleisz tu dobrej jakości zdjęcie.

Daj scren z HD Tune, opcja health.

Sprawdź w środku ogólnie kompa, porządna konserwacja, sprawdź kondensatory elektrolityczne na płycie.

To coś ze sprzętem - bios ma problem z procedurą POST.

(Rokito) #7

Okej To płytkę wypale jutro , HD tune nie opłaca się robić bo nie dawno kupiłem nowy dysk bo stary miał pełno bad secterów. Kompa sprawdzę chociaż nie wiem jak , sprawdze czy kondenstaory popuchły.

(Rokito) #8

Dobra Płyty nie mam wypalonej ale jestem tutaj by dodać że w ciągu 3-4h użytkowania PC wywalił mi BlueScreen … Może to mieć jakieś powiązanie z uruchamianiem sie komputera?

(mrFreeze) #9

Nic nie daje jak napiszesz, że masz BS daj screena z BlueScreenViewer to już coś. Miałeś wykonać memtest pamiętaj każda kość osobno! Proponuję przynajmniej 3 pełne cykle dla każdej kości. Mimo wszystko z HDTune daj screena.

(Rokito) #10

Co mam umieścić w screenie? W BlueScreenViever?

(JNJN) #11

Wymień taśmę sygnałową dysku na nową i w pozycji C7 smart ma być zawsze 9, wtedy jest OK.

Widać, że coś dzieje się z powierzchnią dysku parametr 01 - powinno być 0.

Daj zdjęcie z memtest86.

(Rokito) #12

Jutro skocze po płytke , tego screen musze zrobić telefonem ?

(JNJN) #13

Tak.